ls-novinky.forumczech.com

PříjemPříjem  FAQFAQ  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 

ZD Lhota

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
honmon
Master
Master

Počet příspěvků : 103

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Fri Mar 09, 2012 9:15 pm

Vánoční nadílka

Přišly Vánoce. Lány polí zasypal sníh takže nebylo jak se říká do čeho "píchnout" a tak jsem se vydal za rodiči do města že s nimi po dlouhé době ipět strávím Vánoce. A právě u nich mě zastihla ta ohromná novinka. TO kdysi velké, všemi respektované družstvo ve Lhotě se ocitlo prakticky v krachu. Už dřívě měly finanční problémy a jejich vedení nepochopitelně začly chovat nový druh skotu s tím že by jím měl přínést peníze. Co jsem tak z povídání zaslechl tak koupily něaké argentinské krávy, které nebyly na zdejší zimy vůbec zvyklé takže to bylo první fiasko. A také se zjistilo že vedení také nemalou část z rezevr, jak se dnes říká "odklonilo" na svoje učty a nikdo už je nikdy neviděl. V tu chvíly mě vůbec nenapadlo co by to pro mě mohlo znamenat protože se mluvilo jen o dvou možnostech. Bud družstvo zkrachuje se vším všudy nebo seženou nového majtele z města. Když jsem se v lednu vrátil do Lhoty vládl prakticky chaos. Všude nevyhrnutý sníh, lidé měly plné septiky protože to neměl kdo vyvážet. A naše technická kapacita sotva stačila odklízet sníh. Za týden se konala diskuze v místní hospodě jak to s družstve vypadá protože v něm bylo zaměstnáno spoustu místních. Lidé byly rozladěni a chtěly vědět kdy dostanou svojí výplatu. Majtelé v nedohlednu a vesničani nechtěl nechat družstvo zkrachovat. A tak někoho napadlo proč bych ten majitel nemohl být já. To mě velice zaskočilo. Samozřejmě sem to hned odmítl protože sice peněz nemám málo ale na rozdávání taky ne. Blížil se březen a v družstvo to vypadalo jak po válce. Vše chátralo, technika rezla a řešení v nedohlednu. Bylo mi toho všeho škoda a tak jsem začal přemýšlet o nábídce z hospody. Moje finance by stačily na sotva polovinový podíl. Ale i tak jsem se rozhodl do toho jít. Nastínil sem družstvu svoji nabídku a zároven moje požadavky.Chtěl sem mít slovo ve vedení družstva aby opět neskončilo krachem a dál jsem žádal halu vedlé mé současné a další větší na druhé straně družstva, jedno 4h pole, dále Zetory 16145 Turbo a 7211, dále pak Fortschritt E-514 s lištou a vozíkem a sečku od stejného výrobce a k tomu pluh PX 5, a samozřejmě v neposlední řadě něakou tu část z výdělku družstva.Měl sem v plánu prodat Supera a obměnit a "modernizovat" vozový park. Představiltele družstva prakticky neměli na výběr protože kdyby nepřjali tak be se na né slétla celá vesnice. A tak moji nabídku přijali. Za 800 000 jsem získal 35 % družstva a měl sem dohromady už 45% . Ve vesnici se to rychle rozkřiklo a tak jsem jsme se stali s Milošem a Tomášem jakýmisi místními superhrdiny........pokračování příšě
[You must be registered and logged in to see this image.]
By monda22 at 2012-03-09
By monda22 at 2012-03-09
By monda22 at 2012-03-09
By Monda22 at 2012-03-09
By monda22 at 2012-03-09
By monda22 at 2012-03-09
[You must be registered and logged in to see this link.]
Návrat nahoru Goto down
axos340
Lama
Lama

Počet příspěvků : 52

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Fri Mar 09, 2012 9:33 pm

Pěkné fakt paráda odeě má VELKÝ +
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sat Mar 10, 2012 12:09 pm

Zasedání

Poprvé jsem se zůčasnil zasedání družstva. Cítil sem že jsem už i u starších pánů získal respekt. První můj návrh byl abychom zrušily živočišnou výrobu protože to byla největší černá díra družstva. Po krátké diskusi jsem tento návrh prosadil. Krávy jsme prodalz na jatka a silážní vozy, rozmetadla atd. jsme daly bud do bazaru nebo na šrot. Další návrh byl prodat dvě pole protože jsme něměly techniku na to obshopodařovat tak rozlehlé pole. I to se povedlo a tak mělo družstvo pro začátek finance zajištěny. Tomáš provedl rozbor všech polí a poradil co by se na nich mělo pěstovat. Na konci zasedání mi bylo nabídnuto že, když už vlastním skoro poloviční podíl firmy tak můžu mojí urodu přivážet do družstevního sila a oni mi jí zdarma odvezou. Všechno se zdálo že je to na dobré cestě. Rozhodl jsem se do mé nové techniky investovat a tak jsme celý unor a březen dělaly GO 16145 a 7211, dále jsme nalakovaly PHX 5 a sečku Fortschritt a202. Pšenice na mém novém poli si už říkala o sklizen. A tak jsme poprvé nasadil novou techniku. E-514 a Zetora 7211 s Opavou.Tomáš říkal že by to pole potřebalo trochu humusu a hnojiva. Jelikož jsem ale živočišnou výrobu zrušil tak sem neměl hnůj kde vzít, a tak jsem vypnul drtič slámy a slámu na poli jsem se rozhodl zaorat. Bylo vidět že o pole nebylo moc dobře postaráno protože jsem z 4hektarového pole získal pouchých 45tun. Z mého prvního pole jsem dokázal získat o 50% víc a to je jen o půl hektaro větší....pokračování příště
By Monda22 at 2012-03-09
By monda22 at 2012-03-09
By monda22 at 2012-03-09
Návrat nahoru Goto down
kropic77cz
Moderátor
Moderátor

Počet příspěvků : 285

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sat Mar 10, 2012 12:45 pm

dam ti radu.Pokud maš skoro poloviční většinu prosaď si bioplynku.Investici zatahneš z EU na zbytek si vemeš uvěr.Maš čím ručit.A návratnost z bioplynky je 6 let.Potom už vidělává sama na sebe. Jedinné co potřebuješ je prostor na pěstování kukuřice a ten ty teď máš.Jinak se to dobře čte je to taková uvolňovačka tady na foru.Dik a piš dal

Naposledy upravil kropic77cz dne Mon Mar 12, 2012 11:40 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sat Mar 10, 2012 1:50 pm

S dotacemi mám jiné plány a navíc není moje firma natož družstvo, které bylo jen kousek od krachu "stabilní firmy" takže si zatím o dotacích můžu nechat jen zdát. Ale děkuju jsem rád za každou radu nebo připomínku =)
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor

Počet příspěvků : 378

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sat Mar 10, 2012 2:38 pm

A navíc, taková bioplynka není vůbec levná záležitost, nehledě na to že by byla potřeba řezačka, vlek a přesný secí stroj... takže dalších x stovek tisíc Very Happy pokud chceš řezačku která něco vydrží Wink

Přečti si [You must be registered and logged in to see this link.] a doporučuju pročíst [You must be registered and logged in to see this link.].  [You must be registered and logged in to see this image.]

Win 7 Ultimate 64-bit; Intel Core i7 - 3537U 2.50 GHz; 8GB RAM; AMD Radeon HD 8730M 2GB
Návrat nahoru Goto down
STORM_YZF
Support
Support

Počet příspěvků : 143

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sat Mar 10, 2012 3:23 pm

moc hezké čtení. Jinak jsem se chtěl zeptat, jaké máš na farmě haly, že do nich sypeš na hromadu? Nebo používáš nějaký mod?
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sat Mar 10, 2012 3:27 pm

nené používám normálně TipAnywhere s kapacitou 40 tun.
Návrat nahoru Goto down
STORM_YZF
Support
Support

Počet příspěvků : 143

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sat Mar 10, 2012 3:50 pm

Díky moc
Návrat nahoru Goto down
lucaaaasss
Master
Master

Počet příspěvků : 115

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sat Mar 10, 2012 9:46 pm

pěkné počteníčko jak řikají ostatní pokračuj v tom psání příběhu dale
Návrat nahoru Goto down
Chajda

Počet příspěvků : 3

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sun Mar 11, 2012 5:07 pm

Pěkný to máš.
Ale chtěl jsem se zeptat, jak se dělal fotky takhle ze hry ? Je na to nějakej program ? Nebo se musí vyfotit Print screen a pak uložit třeba přes malování ?
Díky.
Návrat nahoru Goto down
Jendes
Moderátor
Moderátor

Počet příspěvků : 146

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sun Mar 11, 2012 5:23 pm

LSko má takovou dobrou funkci že fotíš normálně pře Print Screen a fotky se ti ukládají do: Dokumenty/My Games/Farming simulator 2011/screenshots. Smile cool

štamgast 5
štamgast 5

Počet příspěvků : 66

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sun Mar 11, 2012 7:35 pm

zase moc pěkný díl jen tak dál
Návrat nahoru Goto down
kotexman

Počet příspěvků : 7

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sun Mar 11, 2012 9:07 pm

Velice pěkný příběh. Pokračuj v tom dál.
Mám jen malinkatou otázku: Už jsi natáčel nějaké video? Možná to není špatný nápad občas vložit nějakej odkaz na hranou formu příběhu.
Návrat nahoru Goto down
alpa53
Master **
Master **

Počet příspěvků : 156

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Sun Mar 11, 2012 9:10 pm

mám jeden problém, strašně rád čtu povídání od Honmoda, těším se na další pokračování a nevidím důvod. proč se zabývat nějakýma volovinama, proč tomu nenecháte volný průběh bez nějakých blbých dotazů.Pokud mu chcete poradi, jak vydrbat stou blbou EU, beru, ale jinak to nechte tak jak to je. a možete mně zase psat mínusy jak chcete>
Návrat nahoru Goto down
Bazi
štamgast 5
štamgast 5

Počet příspěvků : 68

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 12:12 am

Honmon: pistols Useknout ti ruce, zavirovat tvůj počítač Bones Kvůli tobě už mám 4 klávesnici, ty předešlé mně vyhořely, jak se zkratovaly z mích gryndů blbec. Už si připadám jak úchyl a závislák. Když jdu kolem PC tak mám nutkání ho zapnout a spustit net a najít ZD Lhota, jestli náhodou nenapsals nové STORY. sorry už jsem to nevydržel a musel jsem to napsat. Jinak pokračuj dál. Jestli jsem někoho na...l, tak ať mi dá BAN.
Návrat nahoru Goto down
GREG
Master **
Master **

Počet příspěvků : 154

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 7:22 am

Myslím,že by to byl docela dobrej námět na knihu(obrázkovou) pro tuto cílovou skupinu. Smile
Docela dobrej marketingovej nápad myslím.
Návrat nahoru Goto down
http://DLC1.2.3.PF,BS1.2.3.
honmon
Master
Master

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 9:23 am

kotexman: díky také mě to napadlo ale s videi nemám moc zkušeností a nemám moc času na to je získat =)
alpa53: máš částečně pravdu, pokud má někdo něaký návrh jako třeba kropic tak at mi ho prosím napíše do SZ, protože když ho napíše tady tak už to potom nebude překvapení když se něco takového opravdu stane, ale děkuju za vaš návrhy
bazi: děkuji a za lehce uchylé pochvaly Very Happy
GREG: to by chtělo spíš z reálného družstva, pochybuje že si někdo koupí knihu o imaginárním zemědělství
Návrat nahoru Goto down
Jendes
Moderátor
Moderátor

Počet příspěvků : 146

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 11:20 am

honmon: Ta kniha by nebyla špatná a jak si psal že knihu o imaginárním zemedělství by si nikdo nekoupil tak proč o imaginárním..? Smile Ty příběhy jsou tak pěkně napsané že by z toho ani nebylo poznat že je to ze hry...To je jak normální příběh v reálu. Wink Akorát by jsi třeba musel sehnat pár opravdových fotek strojů a bylo by to cool. Smile Popřemýšlej o tom. Smile Like a Star @ heaven

Master **
Master **

Počet příspěvků : 154

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 12:01 pm

Harry Potter je taky imanigární a podívej na tu pipku R. co na tom vyvařila vaty Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://DLC1.2.3.PF,BS1.2.3.
Bazi
štamgast 5
štamgast 5

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 12:25 pm

Honmon: vem rozum do hrsti přestan tu psáti a začni pracovat na té knize. A vyděláš víc než v tom nešem zk......m zemědělství (ber to s nadsázkou).
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 3:44 pm

Jendes: no nevím dneska už moc neletí příběhy jak se někdo ze dna vypracoval na výsluní, maximálně v americe xD
GREG: její cílová skupina byla ale o trošku větší 10-18 let a něaký infantilní dospělí xD a navíc má asi pravděpodobně talent, ten já postrádám =)
Bazi: beru neboj =)
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor

Počet příspěvků : 378

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 9:09 pm

Bazi: Ber to jako jeho trénink, tady se naučí psát a získat si čtenáře, a pak to rozjede v reálné knize... jupi cool

Přečti si [You must be registered and logged in to see this link.] a doporučuju pročíst [You must be registered and logged in to see this link.].  [You must be registered and logged in to see this image.]

Win 7 Ultimate 64-bit; Intel Core i7 - 3537U 2.50 GHz; 8GB RAM; AMD Radeon HD 8730M 2GB
Návrat nahoru Goto down
Bazi
štamgast 5
štamgast 5

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 10:41 pm

bjatskular: já si myslím, že ty čtenáře už získal při prvním příspěvku a dál už mu to půjde samo, akorát začínáme býti na jeho nové příspěvky už závislí. I love you cti navody affraid
Návrat nahoru Goto down
alpa53
Master **
Master **

Počet příspěvků : 156

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Mon Mar 12, 2012 11:21 pm

Jo, Bazi má pravdu, jenom co se dostanu k tomu mojemu harapákovi už čumím jestli je tu něco novýho Cool
Návrat nahoru Goto down
Bazi
štamgast 5
štamgast 5

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Tue Mar 13, 2012 12:16 am

To já taky, než spustím LS 09 tak už načítám forum - ZD Lhota, jestli tu je něco nového
Návrat nahoru Goto down
Dodo.
štamgast 5
štamgast 5

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Tue Mar 13, 2012 7:08 pm

moc pekny co je to za mapu jak na screenech vyse?
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Tue Mar 13, 2012 7:13 pm

je to Agro Pomorze PGR v3....je to jedna z nejlepších map co jsem hrál, vřele doporučuji =)
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Tue Mar 13, 2012 7:15 pm

Smutné loučení

Když jsem novou E-514 sklidil nové pole promazal jsem E-512 a jel sem na řepku. K odvozu jsem měl opět připravený Zetor 7211 s Opavou. Vš probíhalo opět v pořádku. Jenže, když sem měl zhruba polovinu práce za sebou stihla mě další pohroma. S kombajnem jsem najel na drobnou nerovnost a od motoru se ozvala divná rána. Nejdřívě jsem si toho moc nevšímal protože z takhle starého stroje se každou chvilku něco ozve. Po půl hodině jsem jsem si všiml že začla strašně rychle ubývat nafta. Nejdřív jsem myslel že je porouchaný palivoměr jenže po další půl hodině jsem byl skoro na suchu. Zastavil jsem s tím že motor nechám trochu vychladnou a zkontroluji nádrž. S ní se mi zdálo že bylo vše v pořádku a ze stroje nic neteklo a tak jsem zalezl zpátky do kabiny a nastartoval jsem, v tom se ale ozvala ohromná rána a z motoru vyšlehly plameny. Chvíly jsem se to pokusil spolu s Milošem hasícíma přistrojema ale to bylo marné. Naštěstí do 10minut přijely místní dobrovolní hasiči, kteří mají v době žní pohotovost a pomohly mi zachránit, když už né kombajn tak aspon zbytek pole. Bylo mi smutno když z pole odváželi už prakticky jen vrak. Naštěstí lišta s nástvce zůstala bez poškozená protože jsem k E-514 neměl líštu na řepku. A tak jsem musel dosekat pole v trošku provizorní sestavě žlutého kombajnu a modré lišty.Omlouvám se že nemám fotky z požáru ale seběhlo se to všechno strašně rychle takže na něáké focení nebyl čas....pokračování příště
By monda22 at 2012-03-13
By monda22 at 2012-03-13
By monda22 at 2012-03-13

Návrat nahoru Goto down
Dodo.
štamgast 5
štamgast 5

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Wed Mar 14, 2012 6:23 pm

diky moc a suprove pokracovani
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master

PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   Thu Mar 22, 2012 9:51 am

Spolupráce

Po žních jsem k E-514 pořídil lištu na řepku i s podstavcem a vše jsem pečlivě zazimoval. S družsvem jsem vyměnil pluh Unia za renovovaný PHX 5 stejný jako už sem měl. Vyplatil se mi více. Družstvo nemělo žádné silnější traktory tak se jim tento menší pluh hodil. S těmito pluhy šla práce rychle od ruky. Zapjil sem je za 16145 a 8011. Protože si pole potřebovala od řepky odpočinout tak jsem zasel pšenici. Tomáš mi poradil ať je pohnojím opět práškovým hnojivem. Nestálo zase tolik tak jsem ho poslechl. Ještě nevím jaký vliv to bude mít na výnos ale pole dozrálo zhruba o 10% rychleji a to mě malinko zaskočilo. Trošku sme se totiž šťourali v kombajnu a udělali jsme mu nový náťer a tak jsme nemohli vyjet do polí hned ale čekali sme než zaschne náťer. Jinak ted probíhají žně a přemýšlím podle toho jaký bude výnos a kolik za to dostanu, tak si pořídím nový traktor. Družstevní Crystal už pomalu dosluhuje a tak sem se rozhodl že jím věnuju mojí 8011 a já si pořídím nový traktor. Nemusí být přímo nový, stačí něaký novější z bazaru. Zatím se rozhoduju mezi Zetorem 9540,10540 a Proximou 100. Nebo něaký zahraniční stroj jako NH nebo JD ale ty už jsou cenově trošku jinde.A také můj hlavní požadavek je aby měl čelní nakladač. Nepotřebuju nic silného stačí středně silný traktor. Budu rád za vaše názory. Pokračování příště..........

By monda22 at 2012-03-22
By monda22 at 2012-03-22
By monda22 at 2012-03-22
By monda22 at 2012-03-22
By monda22 at 2012-03-22
By monda22 at 2012-03-22