ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Lisovani sena

Goto down 
+4
Ježura
Albi
Zohan
xhonzumx
8 posters
AutorZpráva
xhonzumx

xhonzumx


Počet příspěvků : 7
Registrován : 29. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyFri Nov 02, 2012 6:39 pm

Dobry vecer,
chci se zeptat jak mam udelat abych mohl delat baliky sena a zalezi na lisu?
Návrat nahoru Goto down
Zohan
V.I.P.
V.I.P.
Zohan


Počet příspěvků : 413
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyFri Nov 02, 2012 6:44 pm

Nechceš je dělat třeba sečkou? Very Happy
Balikovat můžeš jakýmkoli lisem a cokoli - tráva, seno, sláma Like a Star @ heaven
Návrat nahoru Goto down
xhonzumx

xhonzumx


Počet příspěvků : 7
Registrován : 29. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyFri Nov 02, 2012 7:06 pm


tak jako kluk z oboru mi je jasny ze letadlem to neslisuji ale ze ani lis travu nebere ale slamu jo


Naposledy upravil CZTomidlo dne Sat Nov 03, 2012 6:11 pm, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Necituj zbytečně předchozí příspěvek)
Návrat nahoru Goto down
Zohan
V.I.P.
V.I.P.
Zohan


Počet příspěvků : 413
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyFri Nov 02, 2012 7:37 pm

Hele, to nevím proč Smile Sám jsem tohle ještě nezkoušel.
Ale myslím, že to tedy budeš muset nejdřív obrátit a usušit a balikovat až seno.
Návrat nahoru Goto down
xhonzumx

xhonzumx


Počet příspěvků : 7
Registrován : 29. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptySat Nov 03, 2012 6:43 am


Zkusim, uvidim traktor diky


Naposledy upravil CZTomidlo dne Sat Nov 03, 2012 6:11 pm, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Necituj zbytečně předchozí příspěvek)
Návrat nahoru Goto down
Albi
štamgast 4
štamgast 4
Albi


Počet příspěvků : 45
Registrován : 30. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyTue Nov 13, 2012 8:09 pm

Jaké jsou tedy zkušenosti? Já jsem na to, jak slisovat seno nepřišel.

1) na pole jsem zasel trávu
2) jakmile tráva vyrostla a pole změnilo barvu na zelenou, posekal jsem ji

A co dále? Myslel jsem že postup by měl být následující:
- trávu otočit obracečem (Kuhn GF 17002)
- poté po nějaké době trávu nařádkovat (Pottinger TOP 1252)
- a slisovat lisem

Bohužel poté co jsem trávu posekal a nechal ležet (pole bylo opět žluté), s tím že by měla tráva uschnout, pole místo toho opět zezelenalo a bylo připraveno k sečení. Nevšiml jsem si ani na poli, že by se nějak změnil rastr pole (tedy kromě posekané trávy).

Takže kde jsem udělal chybu a jaký je správný postup "vytvoření" sena?

Díky za každičkou radu.
Návrat nahoru Goto down
Zohan
V.I.P.
V.I.P.
Zohan


Počet příspěvků : 413
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyTue Nov 13, 2012 8:57 pm

áááá, tak to vypadá, že budeme muset hledat i správný postup v práci na poli. Stává se z toho logická hra Very Happy
Návrat nahoru Goto down
xhonzumx

xhonzumx


Počet příspěvků : 7
Registrován : 29. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyTue Nov 13, 2012 9:21 pm

Kup si obracec a otoc to co poseces, nahrn na radek a lisuj a voala baliky sena
Albi napsal:
Jaké jsou tedy zkušenosti? Já jsem na to, jak slisovat seno nepřišel.

1) na pole jsem zasel trávu
2) jakmile tráva vyrostla a pole změnilo barvu na zelenou, posekal jsem ji

A co dále? Myslel jsem že postup by měl být následující:
- trávu otočit obracečem (Kuhn GF 17002)
- poté po nějaké době trávu nařádkovat (Pottinger TOP 1252)
- a slisovat lisem

Bohužel poté co jsem trávu posekal a nechal ležet (pole bylo opět žluté), s tím že by měla tráva uschnout, pole místo toho opět zezelenalo a bylo připraveno k sečení. Nevšiml jsem si ani na poli, že by se nějak změnil rastr pole (tedy kromě posekané trávy).

Takže kde jsem udělal chybu a jaký je správný postup "vytvoření" sena?

Díky za každičkou radu.
Návrat nahoru Goto down
Albi
štamgast 4
štamgast 4
Albi


Počet příspěvků : 45
Registrován : 30. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 6:43 am

Kdyby jsi četl mou zprávu pořádně (nebo jsem to asi měl napsat lépe), tak přesně tento postup jsem zkoušel a bohužel nefunguje. Buď jsem to dělal brzo, nebo pozdě... ale ve hře není poznat kdy je třeba to udělat, takže mi zatím logický postup nefunguje

to Zohan: logická hra by to byla, pokud by fungoval standardní postup. Ten mi bohužel nejde, takže je to zatím nelogická hra...

Ale já na to přijdu
Návrat nahoru Goto down
Ježura
štamgast 1
štamgast 1
Ježura


Počet příspěvků : 19
Registrován : 06. 05. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 8:20 am

Albi, nejsi v tom sám! Já řeším úplně to samé. V LS11 byl ihned po projetí obracečem vidět rozdíl-tráva změnila barvu a byla víc načechraná. Tady je to pořád jen tráva bez změny textury. Přesto jsem tu hmotu nařádkoval shrnovačem a pokusil se to balíkovat, ale marně. Hloupé je i to, že do té posečené trávy ihned dorůstá nová. Tak jdu zkoušet dál a možná nám i někdo poradí co děláme špatně.
Návrat nahoru Goto down
Albi
štamgast 4
štamgast 4
Albi


Počet příspěvků : 45
Registrován : 30. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 8:34 am

LS11 jsem nehrál, jsem tedy s LS13 nováček.

Nejsem zrovna doma u PC, ale tak mě napadá, že mám možná nainstalovaný nějaký mod na trávu. Nemohl by to způsobovat on? Nemáš jej také nainstalovaný?
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 9:57 am

Normálně poseču, obrátím, shrnu a lisuju. Na nic se čekat nemusí. Pokud vám to nejde děláte něco špatně nebo máte něco v nepořádku v samotné hře. Pokud jde o ten "nějaký mod na travu" , i když nevím o co se jedná může to být příčina. S lisováním zatím žádný problém nemám až na absenci samozběru na kulaté balíky.

to Zohan: pokud se nepletu tak tráva lisovat nejde, leda že stáhneš lis který je na to udělaný nebo si to přepíšeš u origo lisu ale s origo neupraveným lisem trávu neslisuješ.
Návrat nahoru Goto down
Ježura
štamgast 1
štamgast 1
Ježura


Počet příspěvků : 19
Registrován : 06. 05. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 10:03 am

Takže, po hodinách zkoušení jsem zjistil, že to fakt nejde. Nakonec jsem prodal ten velkej obraceč, koupil malý Eurohit a najednou vše funguje jak má !! Takže chyba je někde v technice, ne v nás !
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 10:12 am

Tak jsem obětoval ještě chvilku a vyzkoušel jsem to s následujícím výsledkem: posekal jsem trávu, obrátil ji největší obracečkou Kuhn, vzal lis na kulaté balíky a normálně to všechno šlo. Takže chyba je někde na vaší straně resp. máte buď chybu ve hře nebo nějaký mod který dělá bordel v origo modech jinak si to neumím vysvětlit jelikož ten Kuhn obraceč nemá ve hře žádný jiný význam takže pokud by to potom nešlo lisovat tak by tam byl naprosto k ničemu.
Návrat nahoru Goto down
koudelka
Support
Support
koudelka


Počet příspěvků : 110
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 12:30 pm

Možná příčina je asi velmi rychlý růst plodin, než stačíš sklidit tak je to shnilé. Soudím podle toho že se pole po osečení znovu rychle zazelená novým porostem.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ls2011.funsite.cz/
hubkal
štamgast 2
štamgast 2
hubkal


Počet příspěvků : 32
Registrován : 15. 12. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 1:03 pm

Zeptám se trochu mimo téma...

Také se Vám stává, že když mám shrnuto do řádek, které jsou dle minimapy vodorovně, tak je seberu bez problémů a když je mám obráceně, a měl bych podle minimapy sbírat svisle, tak to vynechává a nesebere všechno?
A to už nemluvím o tom jak blbě řádkujou kombajny slámu... a tam je to s tím sbíráním stejné...
Návrat nahoru Goto down
Albi
štamgast 4
štamgast 4
Albi


Počet příspěvků : 45
Registrován : 30. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 7:57 pm

Tak i já mám konečně testování za sebou. MODem k trávě to není. A musím se přidat k Ježurovi. Kydž si vezmu obraceče Pottinger, tak vše funguje jak má. Když si vezmu obraceš Kuhn, tak to nefunguje.

Takže asi tak, nyní by již neměl být problém seno nařádkovat a slisovat.

Když už mám seno slisované a sesbírané, nejde mi (nevím jak) jej nakladačem dát ovcím do žlebu. Napíchnu balík na vidle, přijedu ke žlebu, ale ani mi nejde sundat z vidlí a když už z nich spadne, nevím jak jej ve žlebu rozdělat tak aby jej ovce mohli konzumovat.
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 9:40 pm

Tak hold máte něco blbě. Naco by tam jinak ten Kuhn byl. Navíc jak jsem psal mě to jede všechno perfektně. Jinak seno ani sláma se ovcím nedává, těm patří pouze čerstvá tráva.
Návrat nahoru Goto down
Albi
štamgast 4
štamgast 4
Albi


Počet příspěvků : 45
Registrován : 30. 10. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 9:57 pm

Hm, další nelogičnost. Nějak se s tím ale poperu.

Trávu tedy poseču, vyřádkuji, sesbírám sběracím vozem, takovým který jim to pak umí nasypat rovnou do žlebu?

Jen abych nedělal něco znovu vícekrát.
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyWed Nov 14, 2012 9:59 pm

přesně tak, vysypávat by měl jít každý akorát nevím co je to ten "žleb"
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyThu Nov 15, 2012 6:43 am

Pokud vím tak ta tráva patrří společně se slámou a senem do krmného vozu Smile
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyThu Nov 15, 2012 8:09 am

to sice jo ale musí být slisovaná a ještě tam patří siláž ale jak už jsem psal ovcím patří pouze samotná tráva
Návrat nahoru Goto down
Ježura
štamgast 1
štamgast 1
Ježura


Počet příspěvků : 19
Registrován : 06. 05. 12

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyThu Nov 15, 2012 8:29 am

FYRYSAN měl pravdu. Bordel ve hře (obraceč Kuhn sice hezky točí, ale neobrací) mi dělá některý ze stažených modů. V originál čisté hře vše funguje jak má. A ještě ke krmení ovcí - mě se povedlo jim do žlabu nasypat z krmného vozu čistou siláž.
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena EmptyThu Nov 15, 2012 10:22 am

OK může být, toto jsem ještě nezkoušel jelikož té siláže zatím moc nemám a co mám radši hned nasypu do bioplynky. Jinak ještě co se týče toho sena a slámy, možná půjde dávat do míchače i lopatou ale na toto si můsíme počkat až bude k dispozici TIPANYWHERE MOD, do té doby je to pouze teoretická úvaha.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Lisovani sena Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisovani sena   Lisovani sena Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Lisovani sena
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Rychlost lisování
» Výroba sena
» Sušení sena
» vypratanie sena v senikku
» LS 13 - New Video (JD 6430- Nahrnování sena)

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2011 :: Smetiště dotazů-
Přejdi na: