ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Odvoz píce (siláže)

Goto down 
+2
Afro07
LyrickCZE
6 posters
AutorZpráva
LyrickCZE
štamgast 2
štamgast 2
LyrickCZE


Počet příspěvků : 26
Registrován : 22. 11. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 5:38 am

Zdravim,

nacheatoval jsem si do nové hry pár mega abych zjistil jak funguje chov krav. Podařilo se mi vše (krávy mají všechny druhy potravy i podestýlku) kromě jedné věci - v silážní jámě mám asi 150 000 a krávy mají plno, tak jsem si říkal že jí zkusím odvézt do továrny na bioplyn.

Koupil jsem ten přední nakladač s obrovskou lopatou vepředu. Nabrat to jde normálně, ale zaboha to nemůžu dostat do přívěsu. Normálně proběhne animace, z lopaty ubyde celé množství, ale do přívěsu se nedostane ani nula. Zkoušel jsem jeden z těch klasických sklápěčů. Napadlo mě že to bude asi chtít naložit do něčeho jiného, ale nikde v popisu jsem píci nenašel, jen řezanku.

Do čeho to teda můžu naložit abych to odvezl k té bioplynce?
A ještě jedna - píce jde udělat opravdu jen z kukuřičné řezanky, nebo i z něčeho jiného?

Díky za váš čas.

Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 6:55 am

Tak 1.) Nemůžeš nakládat jakoukoliv plodinu či produkt do návěsu či vleku, který tu plodinu nemá podporovanou.

Pro příklad ti vemu klasické vleky ve hře.
Je jich tam hned několik druhů, klasické (mají podporu pšenice, ječmene,... atd. prostě vše co máš v silech na farmě + můžeš do nich nasypat i trávu a řezanku)
Pak je tam vlek jen na siláž, ten má podporu jen řezanky a trávy.
Dále jsou tu multi-funkční vleky (samosběrné), ty berou řezanku, trávu, slámu, seno.
Pak tu jsou vleky na hnůj a močku.

Takže pokud chceš v jednom z těchto vozů, třeba těch klasických, převážet už sešlapanou a skvašenou píci, potřebuješ u toho vozu přidat plodinu v jeho configu (ModDesc.xml)

2.) Píci lze dělat z řezanky a trávy (mám odzkoušeno u bioplynky)
Návrat nahoru Goto down
LyrickCZE
štamgast 2
štamgast 2
LyrickCZE


Počet příspěvků : 26
Registrován : 22. 11. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 5:12 pm

1.) Chápu to tedy správně že v originále tedy píci neumí převézt žádný z těch vleků, dokud mu neupravím xml soubor?

2.) Pokud to jde z trávy, kterou tak či tak potřebuju pro ovce a do směsi, je vůbec nějaký důvod kupovat ten drahý kombajn na kukuřičnou řezanku? Používá se i na něco jiného než na výrobu píce?
Návrat nahoru Goto down
lukas8919
štamgast 1
štamgast 1
lukas8919


Počet příspěvků : 15
Registrován : 16. 07. 11

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 5:30 pm

Nie z originalnych vlekov ti tu silaz neodvezie ziaden.

A ten Krone kombajn ti robi len tu rezanku. bud z kukurice s kukuricnym adapterom alebo z travy z adapterom na travu. Nic ine nerobi. Ale z kukurice dostanes viacej tej rezanky nez z travy. Aspon podla mojich skusenosti
Návrat nahoru Goto down
LyrickCZE
štamgast 2
štamgast 2
LyrickCZE


Počet příspěvků : 26
Registrován : 22. 11. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 5:37 pm

Jo takhle, já myslel že jde udělat píce i z běžné čerstvě posekané trávy, alespoň tak to psal Afro. Pokud jí taky musím nejdřív nařezat tím kombajnem na řezanku, tak se tím vysvětluje proč ho potřebuju.

Mimochodem, nějaký tip na mod přívěs který umí řezanku i píci a hlavně - jde připojit za ten kombajn? Zkoušel jsem pár z těch origo sklápěčů ale nejlepší co se mi povedlo byly 2 za sebou každý kapacita tuším 17 500, oba pak zapojené za kombajn které do toho hned plnil řezanku.
Důvod proč se ptám na tohle je ten, že z nějakého důvodu mi ten kombajn na řezanku nenabízí možnost na najmutí pracovníka..

Díky.
Návrat nahoru Goto down
lukas8919
štamgast 1
štamgast 1
lukas8919


Počet příspěvků : 15
Registrován : 16. 07. 11

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 5:50 pm

Ano da sa to aj tak ... posekas travu, zozbieras ju so samozbernym vozom a odvezies do jamy ... silaz sa ti spravi aj takto.

Najat pracovnika si nemozes preto lebo si zanho pripojil ten príves. Ak tam ten prives nemas tak moznost najatia pracovnika tam je. Postavis ho na pole kde mas kukuricu pustis pomocnika ale ty musis prist s traktorom a vlekom k nemu a sype ti to do vleku ale s tym rozdielom ze musis chodit sam s traktorom. Alebo pouzijes "courseplay". A nejake vleky najdes aj TU

Ja pouzivam tento ... celkom pekny s moznostou zmeny kapacity a nadstaby.
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 6:38 pm

To je sice všechno moc pěkné ale mě žádný (ani originální vlek do kterého jsem vepsal siláž) nejde vyklopit v bioplynce resp. vyklopit jde ale nedostanu žádné peníze i když se ta silážní jáma naplní (myslím tu malou do které se dává zkvašená píce)
Návrat nahoru Goto down
LyrickCZE
štamgast 2
štamgast 2
LyrickCZE


Počet příspěvků : 26
Registrován : 22. 11. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 6:52 pm

Já myslel že Bioplynka ti z toho udělá hnojivo, ne peníze. Nebo to má umět oboje?
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 7:57 pm

no v LS11 jsem dělal běžně že jsem udělal siláž(už tu zkvašenou) někde kde jsem měl vložené druhé silo (někde u většího pole) a potom jsem to naložil na vlek a odvezl do bioplynky kde jsem to vyklopil přímo do té násypky a bylo to ale tady když udělám to samé tak se mi nepřičtou žádné peníze. prostě to musím do násypky dávat nakladačem, jakoby nestačilo že to dělám celou šichtu v práci omg
Návrat nahoru Goto down
Kubulka
štamgast 6
štamgast 6
Kubulka


Počet příspěvků : 85
Registrován : 05. 04. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 8:02 pm

To je proto aby jsi měl ještě víc praxe a nevyšel ze cviku Wink
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyWed Nov 28, 2012 8:28 pm

Já praxi nepotřebuju svého Catra ovládám dostatečně Razz
Návrat nahoru Goto down
MILDAS11
Master
Master
MILDAS11


Počet příspěvků : 118
Registrován : 12. 07. 11

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyThu Nov 29, 2012 6:11 am

Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyThu Nov 29, 2012 5:03 pm

LyrickCZE napsal:
1.) Chápu to tedy správně že v originále tedy píci neumí převézt žádný z těch vleků, dokud mu neupravím xml soubor?

2.) Pokud to jde z trávy, kterou tak či tak potřebuju pro ovce a do směsi, je vůbec nějaký důvod kupovat ten drahý kombajn na kukuřičnou řezanku? Používá se i na něco jiného než na výrobu píce?

1) Jak už bylo řečeno výše, z default vozů to neumí žádný... asi nepočítali s tím, že by někdo dělal siláž u krav a pak ji převážel do bioplinky, když lze siláž sešlapávat už tam.

2) Výhoda řezačky Krone Big X 1000 je v tom, že ti vše naláduje rovnou do vozu, trávu i řezanku... Trávu jako takovou můžeš posekat i traktorem, zřádkovat a nabrat sběrným vozem, a takto zpracovanou ji berou jak u biplinky tak u krav (ozkoušeno) ale musíš na to mít sekačky, řádkovač a sběrný vůz a musíš se tam projet nejméně třikrát, za to s řezačkou to projedeš jen jednou a basta.

LyrickCZE napsal:
Já myslel že Bioplynka ti z toho udělá hnojivo, ne peníze. Nebo to má umět oboje?

Dostáváš za to peníze i tekuté hnojivo... Hnojivo je vedlejší produkt... Ikdyž je to divný, protože močka by se tam měla taky zpracovávat, pokud se platu opravte mě.
Návrat nahoru Goto down
Fyrysan
SUPER ACE
SUPER ACE
Fyrysan


Počet příspěvků : 342
Registrován : 12. 07. 11

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyThu Nov 29, 2012 9:39 pm

Ono by se tam podle mě mělo tvořit spíš sajrajt do postřikovačů ale nakonec to ve hře stejně vyjde na stejno.
Návrat nahoru Goto down
LyrickCZE
štamgast 2
štamgast 2
LyrickCZE


Počet příspěvků : 26
Registrován : 22. 11. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyFri Nov 30, 2012 2:37 pm

Ahoj a díky všem za vyčerpávající pomoc.

Jen bych rád dodal že ten vlek co posílal MILDAS opravdu funguje a navíc se dá připojit i za řezačku. Jediná nevýhoda je že má kapacitu jen 15 000 L, ale aspoň se dají připojit dva za sebe (nebo i víc, ale řezačka dokáže naplnit jen ty první dva).
Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) EmptyFri Nov 30, 2012 4:05 pm

LyrickCZE:

To že má vlek pouze 15000 litrů kapacitu není problém, pokud půjdeš do složky kde máš mód, otevřeš si soubor .xml shodný s názvem .i3d modelu a tam najdeš řádek <capacity>15000<capacity/> tak si tam můžeš dát co chceš.

Osobně jsem tento vlek srovnával s Class carat, který má kapacitu 20000 litrů a mají vizuálně stejný objem, dokonce stejný i s default vlekem Agroliner, který má kapacitu až 21000 litrů.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Odvoz píce (siláže) Empty
PříspěvekPředmět: Re: Odvoz píce (siláže)   Odvoz píce (siláže) Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Odvoz píce (siláže)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» odvoz vlny
» PICE
» lisovanie silaze
» Krávy + píce
» Odvoz trávy ze silážní jámy..

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2011 :: Smetiště dotazů-
Přejdi na: