ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Hnojení a postřik

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Paradox

Paradox


Počet příspěvků : 4
Registrován : 16. 06. 13

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 1:25 pm

Ahoj,
předem se omlouvám jestli jsem někde přehlídnul už tyto otázky zodpovězené.
Hraji farming simulator je krátce a taky jsem nikdy pole osobně neoral ani na něm nic nepěstoval takže fakt nevím co s tím.
Nevím kdy a v jaké fázi používat na pole rozprašovač hnojiva,rozmetač hnojiva a rozmetače hnoje.
Mohl by mě prosím Vás někdo poradit kdy a v jaké fázi se který stroj se používá?
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 1:44 pm

je uplne jedno kedy a cim hnojis.Najjednoduchsie a najrychejsie je hnojit priamo pri siati-t.j.zapnut do predu postrekovac a vzadu sejacku.Vynos plodin je pri kazdom sposobe hnojenia rovnaky,ked nehnojis ci nepostrekujes je vynos o polovicu mensi.Ekonomickejsie je zo zaciatku praskovanie alebo postrek(podla toho aku hras mapu),pretoze nakladmi su iba kupa postreku a postrekovaca.Na ziskanie mocovky(tekuty hnoj)alebo hnoja potrebujes mat kravy,krmit ich.....to vyuzijes zrejme az v neskorsej faze hrania,ked budes mat viac penazi
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/23/4a21.png/
Návrat nahoru Goto down
Paradox

Paradox


Počet příspěvků : 4
Registrován : 16. 06. 13

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 1:50 pm

Díky moc za rady a ještě jsem se chtěl zeptat když sklidím pole třeba s řepkou tak pak použiji na pole kultivátor a mohu hned sít nebo to mám ještě vzít pluhem a pak teprve sít?
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 1:59 pm

Ak hras aspon trochu ako podla realu,tak ako ja,tak budes aspon kultivatorovat,ked uz nechces najprv orat pluhom.Ale ano,da sa aj zasiat do neskultivovanej pody,ale len niektorymi strojmi
Návrat nahoru Goto down
Paradox

Paradox


Počet příspěvků : 4
Registrován : 16. 06. 13

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 2:02 pm

Takže po sklizení pole nejdříve ?
1) Orat
2) Kultivovat
3) Sít
4) Hnojit
5) Sklidit
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 2:11 pm

Je len na tebe ako to budes robit.Realita na poli:Rozmetanie hnoja,zaoranie,branenie(kultivovanie),zasiatie,postrek,kosenie,zber slamy(zberacim vozom alebo balikovanie).
V hre ja rozmetam hnoj len na poliach kde som mal kukuricu,tie aj oriem pluhom.Inak len kultivatorom a potom sucasne postrekujem a sejem,nikdy nesejem do strniska,aj ked sa to da.
Návrat nahoru Goto down
Paradox

Paradox


Počet příspěvků : 4
Registrován : 16. 06. 13

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 2:55 pm

Díky za rady.
já jsem měl na poli č.14 zasetou řepu a sklidil jsem zhruba 24,5 t (l) .
Tak jsem nevěděl co dělám špatně nebo jestli je taková výtěžnost normální.
Návrat nahoru Goto down
Bazi
štamgast 5
štamgast 5
Bazi


Počet příspěvků : 68
Registrován : 12. 07. 11

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 3:09 pm

24,5 tun nebo litrů? To je velký rozdíl. Vem si postřikovač naplň ho a jeť na to pole. Zační ho stříkat a pokud se ti bude mněnit textura na tmavo, tak nebylo postříkané a tudíž malý výnos.
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 3:14 pm

nemam zmeranu vytaznost,takze neviem kolko presne ti vyjde,ale robil som pokus zo siatim do strniska a do skultivovaneho,bez hnojenia aj s hnojenim vsetkymi komoditami,na Helfra aj rucne-zverejnil som to tu na pokeci ale uz to odstranili-vysledok je rovnaky:hocakym sposobom sejes a hocicim hnojis,vzdy ma hnojene pole o 50% vyssiu urodu ako nehnojene.foto z testu https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/835/igw.png/
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptySun Jun 16, 2013 3:18 pm

Bazi:myslim ze vie ako vyzera hnojene pole,pytal sa len na postup,kedy je maximalny ucinok
Návrat nahoru Goto down
Bazi
štamgast 5
štamgast 5
Bazi


Počet příspěvků : 68
Registrován : 12. 07. 11

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptyTue Jun 18, 2013 9:54 am

Peha761:

Paradox napsal toto:Díky za rady.
já jsem měl na poli č.14 zasetou řepu a sklidil jsem zhruba 24,5 t (l) .
Tak jsem nevěděl co dělám špatně nebo jestli je taková výtěžnost normální.

Tak jsem mu na to napsal ohledně textury.
Návrat nahoru Goto down
SuperRAPIT
štamgast 5
štamgast 5
SuperRAPIT


Počet příspěvků : 65
Registrován : 08. 07. 13

Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik EmptyMon Jul 08, 2013 5:12 pm

Nechci nic říkat, ale platí přibližně toto:
řepka:pšenice
1:2
Ječmen<pšenice
1<1,1*

*Desetinná čísla jsou jenom odhad

Takže vlastně pole plné řepky vynáší přibližně stejně, jako pole Pšenice, ječmene, ap.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Hnojení a postřik Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hnojení a postřik   Hnojení a postřik Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Hnojení a postřik
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Postřik nebo hnojení
» Postřik
» Jak přidat automatické hnojení na secí stroj?
» Vlek - cisterna na postřik

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2013 :: Pomoc (LS13) :: Ostatní-
Přejdi na: