ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 VYTVORENIE MAPY

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Warren2310
Moderátor
Moderátor
Warren2310


Počet příspěvků : 54
Registrován : 23. 02. 14

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyWed Mar 12, 2014 7:21 pm

Ahoj ,prepacte ak zakladam to iste forum alrbo ak je to v zlom zaradene ,ale neviem si rady dvaja ludia spolu so mnou si chcu vytvorit mapu avsak nevieme ako na to,Bol by niekto taky ochotny a vysvetlil nam co a ako??lebo navody na tejto stranke konkretne navod na vytvorenie mapy je pisany dost zvlastne tak, ze neviem co mam kam dat
Takze ludia prosim vas
Hlavne by som potreboval vediet co mam spravit ked si vlozim akoze do mapy na skusku neaky objekt ..ako mam tu mapu spustit lebo podla toho navodu to netreba ani zazipovat nic len to tam vlozit
Ludia prosim pomoc a dakujem za kazdu radu .
//btw mohol by niekto prepisat ten navod tak aby sa tomu dalo pochopit?
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyWed Mar 12, 2014 7:42 pm

Ano,uhadol si to na prvy pokus-nemohol.Preco?Lebo sa to neda,lebo je to nespocetne mnozstvo veci,ktore sa mozu prihodit.Musis byt pripraveny na to,ze to su stovky otvoreni a zatvoreni,zipovania,more stravenych hodin.Mas tu nejake info v castych otazkach,videonavody...Osobne ti poradim,ze ak chces niecim zacat,tak zacni uz existujucou mapou.Mozes si napr.urobit zo zakladnej mapy mod http://www.ls-novinky.cz/Caste-otazky.html?radek=1235&tlacitko=detail&list=0 ,urobis si zltu zlozku na ploche a do nej podla odkazu vyssie.Ked si nieco upravis v GE,ulozis to a zavries celu zlozku.Po jej opatovnom otvoreni das oznacit vsetky zlozky a tie potom "pridat do archivu" a odkliknes na zip,nie rar.Takyto zip potom vlozis do mods.
Treba to skusat,ucit sa praci v GE a pojde to.Dolezite je mat zapnuty skripting-tam ti hned pise,ci nemas nejake chyby alebo errory.Ja robim mapu uz piaty mesiac.
Návrat nahoru Goto down
Warren2310
Moderátor
Moderátor
Warren2310


Počet příspěvků : 54
Registrován : 23. 02. 14

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyWed Mar 12, 2014 8:21 pm

aha cize treba to zipovat a nie davat do raru ... aj keby som si tam vlozil  napriklad plot? na skusku do prazdnej mapy a zazipoval to ...a pustil to tak budem mat praznu mapu a tam v nej ten plot?
Návrat nahoru Goto down
Čmelák 12
Moderátor
Moderátor
Čmelák 12


Počet příspěvků : 282
Registrován : 01. 08. 11

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyWed Mar 12, 2014 11:14 pm

Určitě si prohledejte You Tube,kde je spousta videonávodu a seznamovacích lekci s prací v Giants Editoru a editaci či vkládání modu do hry.
Určitě si stáhni toto: http://www.uloz.to/xBV7GR5/giants-editor-cz-by-jott-pdf
je to základní pdf návod v češtině,podle kterého začínalo spousta lidí i já osobně už před 4 lety.
Jinak jak píše Peha761,žádný med,tvorba,zkoušky a pořád dokola.Já už dělám mapu také nějakých 5 měsícu a finále stále k nedohlednu.Určitě vás nebudeme strašit,chce to ovšem někdy pevné nervy a velkou trpělivost.Tak hodně zdaru.
Návrat nahoru Goto down
http://www.cmelakov.cz
Jerrow
Master *
Master *
Jerrow


Počet příspěvků : 136
Registrován : 24. 07. 12

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyThu Mar 13, 2014 10:19 am

Já už dělám mapu rok, ale přes léto jsem nedělal nic, nebyl čas. Ale už jí mám na 95% hotovou, už jen detaily.
Jinak začínal jsem taky podle toho návodu, vybral si mapu, která se mi líbí a předělal ji k obrazu svému (ThueringerRhoen edit by Jerrow) a pak se vrhnul na celou novou, jak jsem psal na začátku.
S tim zipem, nejlepší je to dělat v TotalCommanderu, v podstatě jen přepisuješ/doplňuješ starší soubory o změny přímo v zipu.
Jinak Čmeláku, jak jde tvoje mapa, jak tu máš fotky v jiné sekci? Vypadala zajímavě  Wink 
Návrat nahoru Goto down
Warren2310
Moderátor
Moderátor
Warren2310


Počet příspěvků : 54
Registrován : 23. 02. 14

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyThu Mar 13, 2014 11:20 am

Dakujem vsetkymza pomoc , s GE pracovat viem ,ale chcem si zacat uplne od prazdnej mapy, problem je to ze sa mi zazipovana mapa nechce zobrazit v hre a neviem kde robim chybu,, vlozim par objektov ktore su bezchybne zazipujem to vlozim do mods a mapa sa mi nezobrazi nerobim chybu v tom ze to zipujem vo winrare?
Návrat nahoru Goto down
Čmelák 12
Moderátor
Moderátor
Čmelák 12


Počet příspěvků : 282
Registrován : 01. 08. 11

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyThu Mar 13, 2014 11:57 am

Ve WinRaru dělám taky,tímto nejspíš nebude.Nejdřív se podívej do logu jestli nepíše nějakou chybu,jestli zip obsahuje všechny soubory jak má.Duležité je taky,aby v SampleModMap.lua byla správně udaná cesta k mapě.Příklad: Většinou si někdo i3d.soubor přejmenuje na název mapy a nepřepíše ho v lua


Jerrow:
Na mapě teď makám každou volnou chvilku,do neděle bych chtěl zvládnout udělat prezentační video.
Pak ji nejspíš pustím par hráčům na testování a ve spolupráci s nimi bych dodělal finální verzi.
Pokud video ztihnu,zavěsím ho opět v sekci.
Návrat nahoru Goto down
http://www.cmelakov.cz
Warren2310
Moderátor
Moderátor
Warren2310


Počet příspěvků : 54
Registrován : 23. 02. 14

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyThu Mar 13, 2014 12:10 pm

chybu mi nepise ziadnu,prazdnu mapu  asi v kariernom mode nerozbehnem ze?
co sa tyka  toho lua suboru jak mam editovat a  napisat potrebne veci do lua suboru?
Ono aby so mti to upresnil poriadne som si to ztazil a pracujem od prazdnej mapy
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyThu Mar 13, 2014 12:18 pm

musis ho otvorit v notepade++ a kontrolovat cestu k suborom ako pise cmelak.Nerozumiem otazke o nerozbehnuti mapy.Nemusis mat mapu uplne hotovu,aby si si ju mohol pozriet v hre.Ako pise Jerrow,bez toho,aby si si skusil najprv editovat existujucu mapu si dovolim tvrdit ze neurobis od zakladu novu.Je rozdiel v tom,co vidis v GE a v tom,ako to je v hre.A dalsia vec-je uplne jednoduche vlozit plot,strom...objekt bez funkcie,ale s funkciou je to o dost narocnejsie.A ja zipujem tiez vo winrare.



Jerrow nebud prilis skromny,mapa je krasna a ozaj iba detaily som si vsimol.
Návrat nahoru Goto down
Čmelák 12
Moderátor
Moderátor
Čmelák 12


Počet příspěvků : 282
Registrován : 01. 08. 11

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyThu Mar 13, 2014 1:00 pm

Abys mohl rozběhnout prázdnou mapu,musi v ní být nainportováno minimalně toto:
careerStartPoint a fields.
Fields tam možná nemáš,proto ti ji nenačte.
Návrat nahoru Goto down
http://www.cmelakov.cz
Jerrow
Master *
Master *
Jerrow


Počet příspěvků : 136
Registrován : 24. 07. 12

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyThu Mar 13, 2014 1:03 pm

Peha761, jsem rád, že se ti líbí. Ale je plno lidí, kterým by se třeba nelíbila.

Warren2310 - to sis tam nenechal ani stromy a nic jiného, všechno si smazal?
Návrat nahoru Goto down
Warren2310
Moderátor
Moderátor
Warren2310


Počet příspěvků : 54
Registrován : 23. 02. 14

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyThu Mar 13, 2014 1:53 pm

Jerrow napsal:
Peha761, jsem rád, že se ti líbí. Ale je plno lidí, kterým by se třeba nelíbila.

Warren2310 - to sis tam nenechal ani stromy a nic jiného, všechno si smazal?

ja som nasiel na internete neaku vest start map ... a nebolo tam nic , ale ako pisali chalani vyssie na vsetko sa vykaslem a najprv si skusim editovat uz existujucu mapu alebo vytvorim ten samplemod zakladnej mapy a tu skusim neako poupravovat a mozno sa do toho postupne dostanem
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY EmptyFri Mar 14, 2014 10:53 am

Ako som pisal,najlepsie je odskusat si pracu na povodnej zakl.mape,z ktorej si podla navodu urobis mod.Mozes si ju trebars vyrovnat ako placku a urobit podla seba kopce.Takisto budes mat mierku,pretoze budes vidiet povodne polia,cesty a to aspon mne pomahalo.A hlavne tam mas totiz istotu,ze na zaciatku je vsetko ok.Ak by si skusal upravit inu,mohli by tam byt uz urobene nejake zmeny,pripadne chyby a tvoja praca by vysla nazmar.Sam som to zazil,musel som manualne prepisovat 294 suborov v i3d.Tu som si upravil zakl.mapu podla seba http://peha761.rajce.net/MR_Mapa_Nizny_Klatov
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





VYTVORENIE MAPY Empty
PříspěvekPředmět: Re: VYTVORENIE MAPY   VYTVORENIE MAPY Empty

Návrat nahoru Goto down
 
VYTVORENIE MAPY
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Mapy
» mapy
» Mapy
» Mapy
» Tvorenie mapy

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2013 :: Pomoc (LS13) :: Mapy / mody / budovy-
Přejdi na: