ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad

Goto down 
+2
PK
DO-DO
6 posters
AutorZpráva
DO-DO
štamgast 2
štamgast 2
DO-DO


Počet příspěvků : 29
Registrován : 10. 11. 12

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptyThu Nov 13, 2014 9:47 am

Vie niekto ako upraviť v textovom editore alebo inak dĺžku rezaných klád maximum je 5 metrov no čím dlhšie klady odnesiem na pílu tým viac € zarobím ťahač s prívesom zvládne aj 12 metrové stromy no tie musím rezať ručne úpravou harvestora by to šlo no nedarí sa mi nájsť riadok ktorím by som upravil dĺžku rezania.
Návrat nahoru Goto down
http://at-snina.wbl.sk/
DO-DO
štamgast 2
štamgast 2
DO-DO


Počet příspěvků : 29
Registrován : 10. 11. 12

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptyFri Nov 14, 2014 7:28 am

No ani to nestihlo vychladnúť a mám riešenie Smile
stačí si nájsť súbor umňa to je:
C:\Hry\Farming Simulator 2015\data\vehicles\steerable\ponsseScorpion.XML
urobiť si zálohu otvoriť v textovom editore a nakoniec vložiť riadok
<cutLengths min="1" max="15" step="1" />
musí to byť tak ako je to na obrázku a čo sa stane ? harvester dokáže rezať od 1 až po 15 metrov.
[You must be registered and logged in to see this image.]
no mám to aj svoje muchy niekedy sa mi stane že 15 metrová klada proste vypadne z rezacej hlavice a spadnutý strom musím dorezať ručne ale inak to funguje bez problémov na MP som to zatiaľ neskúšal.
Návrat nahoru Goto down
http://at-snina.wbl.sk/
PK
SUPER ACE
SUPER ACE
PK


Počet příspěvků : 359
Registrován : 21. 01. 13

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptySat Nov 15, 2014 7:27 pm

Zasahovat do suborov nainstalovanych hrou by sa nemlo prave koli tomu, ze to moze sposobovat problemy s MP. Ked tak pouzit a upravit dajaky mod.

A tiez pochybujem ze ten harvester by udrzal 15 strom za tensi koniec Smile
Návrat nahoru Goto down
rad 1
štamgast 4
štamgast 4
rad 1


Počet příspěvků : 54
Registrován : 16. 04. 12

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptySat Nov 15, 2014 8:34 pm

Mě by zajímalo čím nakládáš ty dlouhý klády na návěs a jak ti to jde. Mě to připadá že jsou jak namazaný vazelínou a nakladačem mi nejdou podebírat :/
Návrat nahoru Goto down
DO-DO
štamgast 2
štamgast 2
DO-DO


Počet příspěvků : 29
Registrován : 10. 11. 12

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptySat Nov 15, 2014 8:54 pm

Vezmi tri klady naraz a nakladač to udrží...
Návrat nahoru Goto down
http://at-snina.wbl.sk/
Baron7
štamgast 3
štamgast 3
Baron7


Počet příspěvků : 38
Registrován : 09. 11. 12

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptySat Nov 15, 2014 10:09 pm

Dobře se nakládají tlusté klády, ale ty tenké konce snad ani nejdou. Musím to pošťouchat k těm tlustým a pak je vzít najednou nakladačem, bo traktorem s vidlicí na klády to snad ani nejde ... :-( ten zobák je podle mě krátký ... :-)
Návrat nahoru Goto down
rad 1
štamgast 4
štamgast 4
rad 1


Počet příspěvků : 54
Registrován : 16. 04. 12

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptySat Nov 15, 2014 11:47 pm

Já to z dlouhýma kládama vzdávám. Vyzkoušel jsem všechny nakladače a pořádně to nejde ničím. Traktor nedosáhne nahoru na návěs, teleskopickej má hodně krátkej ten zobák takže to nejde kloudně nabrat. Podebrat to nejde ničím. Zem je všude tvrdá jak žula a kláda snad s polysterenu. Kolovej nakladač to nesevře až na doraz. Čtyři klády nezvedne a míň se mrdlá tak že to při zatáčení lítá tak že se rozhoděj. Navíc to má na hraně aby taky dosáhl nahoru na návěs.
Návrat nahoru Goto down
DO-DO
štamgast 2
štamgast 2
DO-DO


Počet příspěvků : 29
Registrován : 10. 11. 12

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptySun Nov 16, 2014 8:34 am

Tak spravím malú modifikáciu po dlhom skúšaní a nadávaní som zistil že 15 metrové klady vypadávajú z desiatich mi sedem vypadne tak som hľadal riešenie 12 metrov je presne po koniec návesu na klady a to je dĺžka ktorú zvládne aj harveser tu je môj upravený riadok ako to používam ja je pravda že pri MP to môže server vyhodnotiť ako chybu ja to robím tak že pred spustením MP jednoducho ten riadok z toho súboru vymažem a pri SP ho tam znovu vložím alebo sa dá takto upraviť niektorý z modov a tu je ten spomínaný upravený riadok:
<cutLengths min="5" max="12" step="1" />
od 1 po 4m som nikdy nevyužil tak mi to začína od 5 metrov konči 12-timi.
A pridám môj návod ako to režem ja krátke stromy odrežem raz 12 metrov a zbytok po 5m
dlhé stromy odreže dvakrát po 12m a zbytok po 5m
inak mi strom stále vykĺzne z hlavice takýmto spôsobom mi to funguje dobre a tie dlhé klady idú naložíť tým veľkým nakladačom tri klady chytím za stred a tesne pred vysypaním na náves otvorím kliešte chce to trochu cviku ale dá sa to tie 5m potom pozbieram s ponsse nakladačom alebo ich rozdrvím na štiepku.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Návrat nahoru Goto down
http://at-snina.wbl.sk/
AsgardStephen
štamgast 5
štamgast 5
AsgardStephen


Počet příspěvků : 62
Registrován : 27. 12. 14

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptyMon Jan 12, 2015 10:50 pm

Nevím jakto ale když vložím řádek do xml nejde to furt mám 1-8m. Jinak dva mody k lepšímu nakládání klád: [You must be registered and logged in to see this link.] Volvo FH16 které má spouštěcí boční lišty asi o 3tinu takže nemusíte nakladačem tak vysoko a druhý: [You must be registered and logged in to see this link.] lepší řízení na klávesnici tzn. že když natočíte kola zůstanou tak a vrací se jak u normálního auta takže jízda je plynulejší a klády se z nakladače nevysypou Smile
Návrat nahoru Goto down
durman
Admin
Admin
durman


Počet příspěvků : 462
Registrován : 30. 06. 11

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptyMon Jan 12, 2015 11:25 pm

jj taky uz mi to nejde. od patche 1.2 to uz nefunguje. Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
https://ls-novinky.forumczech.com
DO-DO
štamgast 2
štamgast 2
DO-DO


Počet příspěvků : 29
Registrován : 10. 11. 12

PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad EmptyTue Jan 13, 2015 8:32 am

Nefunguje to preto lebo od patchu 1.2 bol ponsse upravený takže ten riadok tam už je stačí ho nájsť otvoriť spomínaný súbor stlačiť Ctrl-F a do vyhľadávača napísať napríklad len cutLengths stlačiť enter nájsť ten riadok a upraviť ho podľa seba.
Návrat nahoru Goto down
http://at-snina.wbl.sk/
Sponsored content





PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty
PříspěvekPředmět: Re: PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad   PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad Empty

Návrat nahoru Goto down
 
PONSSE SCORPIONKING - dĺžka klad
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Ponsse
» Nakládání klád
» Dlžka rastu plodín.

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Farming simulator 2015 :: Pomoc (FS15) :: Lesní technika-
Přejdi na: