ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Můj postřeh ze hry

Goto down 
+3
mysak44
rad 1
janek7680
7 posters
AutorZpráva
janek7680
štamgast 1
štamgast 1
janek7680


Počet příspěvků : 20
Registrován : 28. 01. 12

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptySun Nov 16, 2014 1:35 pm

Čau děcka

rozhodl jsem se tu napsat svou reakci na hru FS 15 a problémy které s ní mám a třeba mi někdo poradí jak něco upravit...

Takže Fyzika:
Taky jezdíte jako by mapa byla jedna velká ledová plocha? ty trakce jsou při rychlostech prostě šílené, kdo jezdil v reálu v terénu nebo při porovnání se staršíma verzema dá mi za pravdu. pozitivum je že stroje neskáčou jako při motokrosu při najetí na sebemenší nerovnost ale přejet mapou s traktorem je docela kumšt bez driftu...
Graficky se mi to líbí, je to takové hezčí i když i svá mínus to má... třeba ty pole když nářadím přejedete tak to jde třemi směry ty řádky(brambory jsem nezkoušel, mluvím o setí) v ls13 existovaly mapy kde to bylo reálnější a věřím že i u téhle to půjde kdybych na tom bazíroval...
U strojů mě mrzí že vypadlo pár dobrých mašin i značek ale pár jich přibylo, co chválím velmi tak že gianti konečně pochopili náročnost nás hráčů na detaily a detailíčky takže stroje jsou téměř dokonalé po detailní stránce zobrazení (záhyby a obrysy a zábradlí a řemenice a kardany a nápravy a tak- rozhodně zlepšení) ocenuji i jejich reálnost v tahu do kopce a tak, i ten režim pracovní a cestovní rychlosti což je rozhodně lepší oproti ls13 kde vám při rychlejší jízdě stroj přestal dělat anebo se "utrhl".
Opět je nová hra a všechny mody (i ty nejlepší) z ls 13 jsou rázem nepoužitelné pro novou verzi a když v origo hře není vaše oblíbená značka nebo stroj a neumíte tvořit mody můžete jen doufat že se ho někdo rozhodne nějakým způsobem udělat (ať už převodem nebo odznovu). U té úzké nabídky možných originál strojů ke koupi v obchodě se domnívám že je to kvůli DLC které giantům přivydělává prašulky a které bude co nevidět ke koupi což??
Co mě ale velmi zlamalo je ovládání lopaty u nakladačů (u všech) reálně občas pracuju s nakladačem a když pohybujete myší při práci s nakladačem je to jako by jste pohybovali joystickem ve stroji až na jeden detail, rameno nahoru dolů funguje jak má(i ovládání podobně jako reálný stroj) ale lopata(nebo jiný vercajk místo ní) se ovládá nelogicky naopak na což si neumím zvyknout jako strojník... nevím jak to změnit, na to mé schopnosti nestačí.
Dost podobné je to u lesních strojů... dělal jsem i s rukou na dřevo a to co dělá ta herní.... no fuj prostě, aby se v kleštích strom houpal nahoru dolů a kleště jsou volné a nejdou dotáhnout??? nebo aby vypadl ze zavřených kleští ven???? velká chyba... to samé u štěpkovače, když to jednou zuby podavače vtáhnou dovnitř jak to může vypadnout ven??? nebo nedodrtit? u forstmodu pro ls13 to fungovalo perfektně i ty nakladače a tak ale u fs15 je to bohužel velké zklamání... říkal jsem si že forstmod 2013 byl na jakési testování a že to pak bude v ls15 protože je to velmi podobné, no...není, je to horší!

Další maličkosti jako že při setí pracovníkem najatým neubývá osivo nebo opět nedodělaná místa už taky mohlo být dořešeno stejně tak když jede kombajn na autopilota, taky vynechá místa nedosečená při otáčení...
Oceňuji autopilota při hnojení, v dalších mašinách mohl být taky ( je na rozhodnutí každého jestli chce jezdit sám nebo si hrát na podnikatele a rozdávat příkazy ne?? Smile )

Také ovládání řízení myší pro ty co nemají volant mohlo být už v nabídce (jako u euro truck sim) , řešil to mousesteering mod ale budu muset počkat než ho zase někdo upraví do nové hry a zatím mačkat zatáčku na desetkrát Smile

Celkově z nové hry nejsem zklamaný, je tam určitě výrazné zlepšení i třeba už mapa dává větší smysl než u fs13 ale těch chyb a nedodělávek je tolik... a i těch zhoršení oproti dobrým a funkčním věcem u starších verzí...
Návrat nahoru Goto down
rad 1
štamgast 4
štamgast 4
rad 1


Počet příspěvků : 54
Registrován : 16. 04. 12

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptySun Nov 16, 2014 6:37 pm

Jj, výstižně popsáno. Souhlasím a palec nahoru Like a Star @ heaven
Návrat nahoru Goto down
mysak44
štamgast 2
štamgast 2
mysak44


Počet příspěvků : 32
Registrován : 02. 10. 14

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptySun Nov 16, 2014 7:26 pm

Mě by se docela i zamlouvalo, aby se stroje rozbyjeli a opotřebovávali, než tak nadmíru špinily.
Návrat nahoru Goto down
traktorist

traktorist


Počet příspěvků : 6
Registrován : 13. 02. 13

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptyMon Nov 17, 2014 12:09 pm

Celkově by hra šla udělat víc real, jenom by se výrobci muselo chtít. Je pravda že moderů je dost a hodně toho vylepší, ale proč dělat něco na půl. Příjde mi to hrozně odfláknuté. Hra mně baví, ale je tam dost bugů a šlo by tam přidat dost věcí, které by zvýšili hratelnost. Třeba včera jsem s návěsem jel z kopce a při brzdění jsem dostal smyk a zapadl do díry, ze které jsem se nemohl dostat. To je v pořádku, až do té doby než chcete vyprostit techniku. Pomohl jsem si traktorem ale přívěs mi tam zůstal. Napadlo mně použít naviják, abych si mohl vyprostit techniku reálně a né resetováním vozidla. Jsou to kolikrát maličkosti, ale k hratelnosti by to dost pomohlo.
Návrat nahoru Goto down
Equira
štamgast 4
štamgast 4
Equira


Počet příspěvků : 58
Registrován : 25. 12. 11

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptyMon Nov 17, 2014 7:10 pm

Já už se tady k téhle verzi jednou vyjádřil, nevlastním ji, jen koukám po videích a komentech hráčů, ale nedá mi to...Čím víc se snažím si o tom něco zjistit (demem se výrobce neobtěžoval), tím víc zjišťuji další a další přehmaty a nedodělky Shocked V jednu chvíli jsem uvažoval o tom do hry investovat, omrknout její strukturu a pokusit se třeba o nějaký přesun svých oblíbených strojů z LS11, ale zatím jsem to zavrhnul, protože mi to připadá jako krok zpět. Stroje ve hře se zdají dobré, na nich určitě zapracovali ale jejich chování je tragické a to je bohužel základ od kterého se odvíjí to podstatné. Že se chovají stále stejně blbě "uchopitelné" objekty jako třeba balíky už nepřekvapí, ale že se stejně nemožně chovají i klády v lese, přesto, že mod do LS13 jasně ukázal jak to má vypadat je pro modeláře těžko pochopitelné. Po nalákání videem s harvestorem jsem přiznám se čekal více, ale asi to byla jen animace a reál hry je jiný :-/
Návrat nahoru Goto down
janek7680
štamgast 1
štamgast 1
janek7680


Počet příspěvků : 20
Registrován : 28. 01. 12

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptyMon Nov 17, 2014 8:19 pm

Ten harvestor není špatný nápad, ale taky má svoje nedostatky... chtěl jsem vyčůraně házet klády přímo na vlek abych je nemusel sbírat po jedné ovšem když jsem z harvestoru vystoupil strom z kleští vypadl a bylo po všem, zpátky uchopit sice při troše námahy jde ale už to není tak dobré jako předtím. podotýkám že pětky(5metrů) klády v lese jde nabírat podle vlhkosti dvě i tři najednou podle průměru a z kleští nevypadnou, to už spíš praskne hadice ale ve hře bohužel toto nejde, zřejmě gianti nikdy pracovat tyto stroje neviděli, jakož i technická specifikace jim nic neříká protože jak je psáno výše forstmod v FS13 ukázal že to lze udělat dobře. Já do hry investoval a těšil jsem se jak si harvestorem polepším ale ty nervy když vám to několikrát vypadne anebo nabírat tisíc klád po jedné???????? taky mají mezi sebou zbytečné mezery takže tam naložíte polovinu toho co by se tam (graficky) vlezlo normálně. Video je udělané skvěle to mě taky asi chytlo bohužel realita hry je zklamáním... To driftování a ovládání nakladačů opačně oproti starejm verzím mě s..e čím dál tím víc. Je to jak hrát školu smyku na počítači až na to že řízení nereaguje tak rychle aby jste drift vybrali zpátky. Jezdím tatrou a je pravda že na mokrejch sračkách to jede rovně a má problémy to zatočit ale traktorbagrem i v těch největších sračkách a blátě to opravdu tak neklouže, i na cestě musí dávat sakra bacha aby to nepřehnal a nešel buď na bok, nebo do protisměru anebo to nerozhoupal při nápravě této chyby protože to opravdu citlivě reaguje.
Přijde mi že si chlapci tu fyziku od někoho půjčili a nezajímá je že je pro zemědělské stroje nereálná. Ovšem pokud traktor po poli rozhulákáte na 55 a zatočíte volantem, chápu že se stane něco strašného (i když jsem nezkoušel a nebudu) Já fakt nepochopím co tím tvůrci sledujou... ¨

Jo a taky se vám stalo že jste odstavili techniku někde v kopci a vystoupili a ta technika pomaličku klouzala dolů??? Co to k...a je??? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
rad 1
štamgast 4
štamgast 4
rad 1


Počet příspěvků : 54
Registrován : 16. 04. 12

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptyMon Nov 17, 2014 9:02 pm

Mě zatím popojížděl jen ten plaťák vlek na balíky. Vozím na něm palety sazenic stromků. Odpojím ho a popojíždí i na zdánlivé rovině Shocked
Návrat nahoru Goto down
tomas121287
štamgast 1
štamgast 1
tomas121287


Počet příspěvků : 17
Registrován : 20. 10. 13

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptyTue Nov 18, 2014 8:11 pm

Mna trapy ze tam neni limiter na rychlost ako na LS13 a trosku ta jazda ako na lade ... Neutral
Návrat nahoru Goto down
lukas6

lukas6


Počet příspěvků : 11
Registrován : 08. 11. 14

Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry EmptyWed Nov 19, 2014 8:41 am

jj taky jsem z této nové verze zklamany jak psali zhruba pul roku před vydáním jak bude hra vice real.něco možná ano ale ne co psali,hlavně ty koleje po vozidlech prachová stopa nic vic nějaky zaběr do hlíny když se kola protočí?odlitnutí kusu pudy při zabraní?vozidlo pouze klouže jako po ledě ne jako po měkké půdě kde by se mohl aspon trošku zabořit,kčemu jsou potom ty pasove kombajny,traktory,atd.?asi jen tak no prostě tam jsou a svuj učel nemají protože puda bude vždy tvrdá a nic v ní nezapadne.A to nej na konec,něco podobného jsem napsal přímo výrobcům hry,a co odpověděli?Když se vám to nelíbí tak to nehrajte.Taky řešení,tohle je jejich přístup k něčemu co ví že odflákli,možná se těchto real.detailu dočkáme v dalším vydání (jestli ovšem nějaké bude) jedna věc je stále více vidět:vše se děla jen pro peníze ne pro spokojenost a také spolehlivost.bad
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Můj postřeh ze hry Empty
PříspěvekPředmět: Re: Můj postřeh ze hry   Můj postřeh ze hry Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Můj postřeh ze hry
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2011 :: Smetiště dotazů-
Přejdi na: