ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Vložení kopie silážní jámy

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
LS08

LS08


Počet příspěvků : 10
Registrován : 15. 08. 13

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyTue Aug 11, 2015 2:25 pm

Zdarec,

chtěl jsem si v origo mapě Bjornholm udělat vedle stávající silážní jámy na farmě u kravína ještě jednu. V GE jsem si tedy udělal rovný plac a zduplikoval tu originální jámu a přesunul na něj tu kopii jámy včetně věcí pod terénem. Ve hře se ale ta nová jáma tváří jen jako budova bez funkce (tj. nejde do ní nic vysypat).

Máte někdo ponětí jestli se musí někde ještě něco nastavit aby byla funkční nebo kde jsem udělal chybu?

Díky.
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyTue Aug 11, 2015 2:41 pm

A spustil jsi novou hru nebo jsi to pustil na starém uložení?

Pokud jsi to udělal správně mělo by ti to na nové kariéře fungovat.
Návrat nahoru Goto down
LS08

LS08


Počet příspěvků : 10
Registrován : 15. 08. 13

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyTue Aug 11, 2015 3:24 pm

Pouštěl jsem to z uložený hry ale teď sem to zkusil i z nově založený a stejně to nejde.
Takže sem tam zjevně něco pokazil já.....
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyTue Aug 11, 2015 3:28 pm

Tak to je divné, pak mě napadá ještě podívej se v GE na silážni jámy a na jejich userAtributes možná musí mít každá jinou nějakou hodnotu aby fungovaly nezávisel na sobě.

A jinak díval jsi se do logu co píše? Mě obvykle špatný trigerr házel chybu do logu
Návrat nahoru Goto down
LS08

LS08


Počet příspěvků : 10
Registrován : 15. 08. 13

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyTue Aug 11, 2015 4:06 pm

Tak s tím userAtributes si mě přivedl na myšlenku co je špatně.
Chybka byla v tom že já jsem těm jamám nechal stejný název. Teď jsem pomenoval každou jinak a vše OK takže díky.

Nicméně vyvstal jiný problém:-D Teď se mi po otevření sejvu anulovalo veškeré krmení (senáž, mix), podestýlka a i hnůj, močka a mléko co bylo v zásobě na 6 dní dopředu. Představa že bych to tam vozil znova mě trochu děsí. Dá se to tam někde "dopsat" do souboru?
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyTue Aug 11, 2015 4:36 pm

No jsem si myslel, že tam bude zakopaný pes Smile, a není zač, rád jsem pomohl...

A s tím dopsáním ti teď bohužel neporadím, samému se mi to ve 13 ještě nepovedlo. sýpky jsem doplnil v pohodě ale močka, hnůj mi nešel a nezkoumal jsem čím to je.

Ale prozkoumej xml kde máš uložený profil podle mě se to upravuje tam někde
Návrat nahoru Goto down
LS08

LS08


Počet příspěvků : 10
Registrován : 15. 08. 13

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyWed Aug 12, 2015 11:19 am

Tak to vypadá že je ta jáma nějak provázaná na výše zmíněné (krmení a produkty od krav). Když jí dám pryč vše je v normálu a jak jí zduplikuju tak se stavy dobytka sníží o cca polovinu a krmení a produkty zmizí. V sejvu je vše zapsáno správně. Takže to asi neřeším a bez jámy se obejdu:-)

Každopádně díky.
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyWed Aug 12, 2015 1:02 pm

Musel bych se na to podívat v GE. Bude to někde asi v userAtributes pořád někde špatně zapsané. Třeba ti tady ještě někdo z adminu poradí, nemám s tím moc zkušenosti.

Není zač, škoda, že jsem nepomohl více... Samotného by mě zajímalo kde je problém
Návrat nahoru Goto down
PK
SUPER ACE
SUPER ACE
PK


Počet příspěvků : 359
Registrován : 21. 01. 13

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyWed Aug 12, 2015 8:16 pm

Osobne som mal podobny problem V ls 13. Pri editacii mapy sa dajakym sposobom pomenili ID jednotlivych jam a sil a bol v tom bordel. Doteraz neviem ako a preco. Skus na novom save co to bude robit.
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyWed Aug 12, 2015 9:31 pm

Teď jak o tom píše PK mě napadlo - kde přesně jsi v GE nakopíroval tu jámu v okně scenegraph?

Zkus tu jámu vložit jako poslední políčko v seznamu (scenegraph). Když totiž vložíš něco mezi již existující seznam tak se ti ID popřesouvají a pak to dělá bordel.

Nebo naopak to vlož do toho samého umístění jak je původní jáma ale tak aby ta nová jáma byla poslední v seznamu.

A samozřejmě jak psal PK spusť to na novým save

Snad mě chápeš jak to myslím. A když tak si ještě znova projdi ty usery a podívej se jestli není třeba ještě něco přepsat.
Návrat nahoru Goto down
LS08

LS08


Počet příspěvků : 10
Registrován : 15. 08. 13

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyThu Aug 13, 2015 12:25 pm

No jsem v tom teprve začínající lamička takže uplně prapůvodně jsem to kopíroval po vrstvách přímo z mapy což byla ultra pakárna:-D Poté jsem pochopil že když v tom sloupci "scenegraph" označím řádek "cowSilo01" tak se dá kopírovat komplet celá jáma což postup značně zjednodušilo:-) Následně díky tvému podnětu jsem tu druhou přejmenoval na "cowSilo02" čímž se do ní ve hře dá vkládat řezanka.
Jinak když jí zkopíruju tak se mi automaticky hodí na konec s jiným ID než ta původní. Zkoušel sem jí tam nechat i jí dát o řádek níž pod tu původní ale vždy stejný výsledek.....

Nový save neřeším protože mám už hru dost rozehranou a nechce se mi kvůli jámě začínat od znovu. Takže se bez ní obejdu:) Ale díky za podněty:-) Minimálně jsem o něco chytřejší co se týče GE:-)
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy EmptyThu Aug 13, 2015 1:48 pm

Pokud to nejede ani na novám save tak už vážně nevím kde může být zakopaný pes. A já taky nejsem žádný expert, ale co jsem si začal přikrášlovat auto a pustil se do editace origo mapy podle svých představ lecos jsem se naučil. Musíš jen zkoušet, ptát se a i hodně si tady číst. Odsud jsem se toho naučil nejvíc za což dotyčným co mi radili patří velký dík
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Vložení kopie silážní jámy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Vložení kopie silážní jámy   Vložení kopie silážní jámy Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Vložení kopie silážní jámy
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Kapacita silážní jámy
» Objem silážní jámy
» Silážní jámy v mapách
» jak zvetsit obsash silazni jamy
» Odvoz trávy ze silážní jámy..

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Farming simulator 2015 :: Pomoc (FS15) :: Mapy / mody / budovy-
Přejdi na: