ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
dylanwatters
štamgast 4
štamgast 4
dylanwatters


Počet příspěvků : 51
Registrován : 12. 01. 12

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyFri Aug 14, 2015 10:18 am

Zdravím,
píši zde o radu, pokud by někdo z místních znalců věděl.

Jde o to že kombajn při sekání, respektive obecně při jízdě mění rychlost, když se zatočí doleva tak se rychlost snižuje a zatočí-li se vpravo dojde k zrychlení. Jedná se sice jen o pár km/h (např. při sklízení nastavená rychlost 5 km/h - zatočení vlevo i mírné pokles rychlosti až na 2 km/h a naopak při zatočení vpravo dojde ke zrychlení na 7-8 km/h).
Sice je to snesitelné, ale je to protivné.

Již jsem zkusil vše možné. Měnění různých atributů v diferenciálech, nebo ve wheels.
Různě jsem hledal v popisech scriptů, ale zatím jsem moc nenašel.

Mohli byste poradit, jak to odstranit. Jestli zašachovat v atributech v motoru.

Předem díky za radu.
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyFri Aug 14, 2015 10:43 am

Ahoj a díval jsi se v xml na tuhle hodnotu - lateralStiffness?
Návrat nahoru Goto down
dylanwatters
štamgast 4
štamgast 4
dylanwatters


Počet příspěvků : 51
Registrován : 12. 01. 12

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyFri Aug 14, 2015 10:58 am

Nedíval. Jestli si matně vybavuju, tak v LS 13 to mělo předsatvovat něco kolem tlumičů, ale už si to nevybavuju přesně.
Ale v nynějších xml (LS 15) tento atribut již není začleněn.
Nebo se pletu?
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyFri Aug 14, 2015 11:40 am

Nevím 15 nehraju ale docela bych se divil, kdyby to tam už nebylo.

A není to nic s tlumiči ale je to hodnota kterou se nastavuje zpomalení stroje v zatáčkách.
Návrat nahoru Goto down
dylanwatters
štamgast 4
štamgast 4
dylanwatters


Počet příspěvků : 51
Registrován : 12. 01. 12

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyFri Aug 14, 2015 12:09 pm

Jasný rozumím. Holt v LS 15 je dost věcí změněných. Scripty mají jiné atributy.
Nevadí, každopádně díky za snahu. Třeba se ozve ještě někdo další.

Když v notepadu++ se dá hledat dané slovo, tak není nalezeno, tudíž lateralStiffness tam uvedeno není.
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyFri Aug 14, 2015 4:32 pm

No není zač a čumím teda, že to tak překopali....

Tak snad se tu najde někdo kdo ti poradí
Návrat nahoru Goto down
dylanwatters
štamgast 4
štamgast 4
dylanwatters


Počet příspěvků : 51
Registrován : 12. 01. 12

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyMon Aug 24, 2015 9:16 am

Zdar,
tak po nějaké době pátrání a zkoušení se to podařilo odstranit a bylo to zapříčiněno nastavením těžiště vozidla.
V části <components count="xx">
<component1 centerOfMass="xx xx xx" solverIterationCount="xx" />
</components>

V jednoduchosti řečeno bylo těžiště v mém případě posunuto mírně na jednu stranu a při zatáčce a imitaci odstředivé síly byl větší tlak na tu stranu kde bylo posunuté těžišě a tím pádem na tu stranu to zrychlilo a naopak na druhou zpomalilo.
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyMon Aug 24, 2015 10:15 am

Tak to by mě nenapadlo... A podle čeho si to vycentroval?
Návrat nahoru Goto down
dylanwatters
štamgast 4
štamgast 4
dylanwatters


Počet příspěvků : 51
Registrován : 12. 01. 12

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyMon Aug 24, 2015 10:35 am

Dal jsem na první (tedy x-ovou) souřadnici nulu (předtím byla -0.něco). Pátral jsem v manuálu a videích Giantsu co jsem si dokoupil. Tam jsem se dozvěděl, co tento atribut <Components/> představuje. Bohužel mě pak trochu naštvala informace, že nejde vložit do xml stroje stejná hodnota co ukazuje GE pro daný component v záložce shape, jelikož ve hře se musí zohlednit např hmotnost motoru atd..., tudíž těžiště není shodné v xml a GE. Při tvorbě či editaci lze odvodit z obdobných mašin.

Nicméně mě napadlo to co jsem popisoval a zkusil jsem zadat x-ovou (příčnou) souřadnici na 0 a pomohlo to. Pak jsem trochu hýbal i se zetovou (podélnou), čímž jsem těžiště posunul dopředu a najednou kombajn začal klouzat při zatáčení jak na ledě => kola přestala mít dostatečnou zátěž. Tak jsem to posunul zkušebně zas víc dozadu a zadek najednou sednul, jak kdybys naložil závaží. Tak jsem to upravil zpátky, trochu víc dozadu (ale ne zas moc) tak aby to sedělo dobře, vzadu jsem přidal tuhost pružin a jejich posun a je to.

Holt si s tím člověk musí trochu pohrát. Ideální je si nechat v modech jen samosatný upravovaný mod a pak ho jen pod stejným jménem přezipovávat rovnou do mods, pak to jde vcelku rychle, když testuješ vlastnosti. Ale ten způsob jistě sám znáš.
Návrat nahoru Goto down
dylanwatters
štamgast 4
štamgast 4
dylanwatters


Počet příspěvků : 51
Registrován : 12. 01. 12

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyMon Aug 24, 2015 10:42 am

Pak jen tak pro info, během projíždění návodových videí konkrétně složení a vysvětlení xml, kde samozřejmě popisují vzorový mod (traktor), co je k mání u souborů farmingu v adresáři hry.
Tak např. u něj, jestli si dobře vybavuji, tak tam lateralStiffness uvedeno je (jakási příčná tuhost) ta jak jsi psal o pár příspěvků výše, ale u jiných modů třeba ne.

Takže jsem neměl až tak pravdu, že to změnili. Spíš je to jen tak, že když to není uvedeno v xml, tak se to chová tak, respektive platí hodnota co je uvedená v základním scriptu (asi vehicle.lua, či jiném kde je to specifikováno).
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč EmptyMon Aug 24, 2015 12:23 pm

Sice jsem upravoval jiné hodnoty ale znám to myslím docela dobře....

Jinak díky za vysvětlení, možná se mi to bude v budoucnu hodit Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty
PříspěvekPředmět: Re: Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč   Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Prosba o radu - zpomalování, zrychlování při zatáč
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Zpomalování strojů pomocí pageup a pagedown
» prosim o radu
» Prosim o radu
» Prosím o radu
» Prosím o radu

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Farming simulator 2015 :: Pomoc (FS15) :: Kombajny / Řezačky-
Přejdi na: