ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 ZD Lhota

Goto down 
+25
Zohan
rumantomas
pipiroha
kubacr
Bazi
kotexman
Chajda
lucaaaasss
STORM_YZF
kropic77cz
GREG
matej.13
OfF_StaRs
bjatskular
magor13
fent936
l.deutsch
Dodo.
Snekyno
alpa53
mako
Jendes
MaňaSS
axos340
honmon
29 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4
AutorZpráva
honmon
Master
Master



Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 22, 2012 9:51 am

Spolupráce

Po žních jsem k E-514 pořídil lištu na řepku i s podstavcem a vše jsem pečlivě zazimoval. S družsvem jsem vyměnil pluh Unia za renovovaný PHX 5 stejný jako už sem měl. Vyplatil se mi více. Družstvo nemělo žádné silnější traktory tak se jim tento menší pluh hodil. S těmito pluhy šla práce rychle od ruky. Zapjil sem je za 16145 a 8011. Protože si pole potřebovala od řepky odpočinout tak jsem zasel pšenici. Tomáš mi poradil ať je pohnojím opět práškovým hnojivem. Nestálo zase tolik tak jsem ho poslechl. Ještě nevím jaký vliv to bude mít na výnos ale pole dozrálo zhruba o 10% rychleji a to mě malinko zaskočilo. Trošku sme se totiž šťourali v kombajnu a udělali jsme mu nový náťer a tak jsme nemohli vyjet do polí hned ale čekali sme než zaschne náťer. Jinak ted probíhají žně a přemýšlím podle toho jaký bude výnos a kolik za to dostanu, tak si pořídím nový traktor. Družstevní Crystal už pomalu dosluhuje a tak sem se rozhodl že jím věnuju mojí 8011 a já si pořídím nový traktor. Nemusí být přímo nový, stačí něaký novější z bazaru. Zatím se rozhoduju mezi Zetorem 9540,10540 a Proximou 100. Nebo něaký zahraniční stroj jako NH nebo JD ale ty už jsou cenově trošku jinde.A také můj hlavní požadavek je aby měl čelní nakladač. Nepotřebuju nic silného stačí středně silný traktor. Budu rád za vaše názory. Pokračování příště..........

[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-22
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-22
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-22
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-22
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-22
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-22
Návrat nahoru Goto down
Dodo.
štamgast 5
štamgast 5
Dodo.


Počet příspěvků : 66
Registrován : 29. 12. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 22, 2012 3:44 pm

no zetory jsou levnejsi a docela spolehlive ale zase NH nebo JD tam mas jine pohodli a i vypadaji mnohem hezčeji a jsou i se spotřebou trochu jinde
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 22, 2012 4:34 pm

no právě Zetory jsou levnější a mnohem lépe a levněji se na ně shánějí ND.
Návrat nahoru Goto down
Dodo.
štamgast 5
štamgast 5
Dodo.


Počet příspěvků : 66
Registrován : 29. 12. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 22, 2012 5:47 pm

ale JD nebo NH lépe vypadají a je to větší kvalita tím nechci říct že zetory jsou špatné ale kdyby byly dobré jako JD a NH tak budou asi více známější
Návrat nahoru Goto down
kubacr

kubacr


Počet příspěvků : 1
Registrován : 15. 03. 12

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 22, 2012 5:50 pm

vy už to nehrajte,vám z toho upe hrabe Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 22, 2012 6:34 pm

Dodo. napsal:
ale JD nebo NH lépe vypadají a je to větší kvalita tím nechci říct že zetory jsou špatné ale kdyby byly dobré jako JD a NH tak budou asi více známější

já nejsem z těch, kterým jde o vzhled a navíc Zetory 9540 a 10540 se mi líbí mnohem víc než NH....ty novější Zetory už tak hezké nejsou. Zetory nejsou známí hlavně protože se o nich prakticky 40let moc ve světě nevědělo, žadná velká reklama nic.

kubacr: taky názor =)
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 22, 2012 8:18 pm

10540 bych si vzal já Very Happy je docela pěkně udělaný a výkon taky není malý, jinak s tím co je tady na vebu ke stažení jsem už hrál a doporučuju Like a Star @ heaven jupi
Návrat nahoru Goto down
pipiroha

pipiroha


Počet příspěvků : 8
Registrován : 13. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptySun Mar 25, 2012 1:36 pm

Tý jo, tak to čumím Surprised . Opravdu pěknej příběh, určitě pokračuj. Těším se na pokračování... Like a Star @ heaven

PS: Přimlouvám se za Zetor... Smile

EDIT: Inspirace filmem Bobule? Wink
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 29, 2012 4:19 pm

Tak koukám poslední příběh před týdnem Very Happy mm z toho nervy kdy vyjde další Very Happy a jestli bude opravdu vydatný když si zasloužil takovou dobu Very Happy Wink
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyThu Mar 29, 2012 5:36 pm

10540

Žně proběhly bez problému s celkem solidním výnosem na to jak špatné bylo počasí. Družstvo dopadlo taky dobře takže jsem mohl očekávat slušný podíl a tak jsem se začal poohlížet po novém stroji. Mezitím jsem pole s 16145 a Horschem zkultivoval. Už sem si vybral mírně ojetý Zetor 10540 s čelním nakladačem za 450 000,-. Poslední den ve firmě 8011 zapojila brány a jela urovnat pole. Po práci jsme ji umyli a předali družstvu. Následující den přišla 10540. Je to krásný stroj.Přes zimu jsme od družstva koupily za pár šupů starou nepoužívanou 7211 a ve firmě provedli GO, takže ted máme dvě 7211.Jelikož jsme kvůli záchraně družstva prodali secí stroj Lemken tak jsme dále přes zimu společně s družstvem opravily polský secí stroj Rolmasz S061, který se už přes 5 let válel v areálu družstva v křoví. Když už mělo družstvo zaseto, pujčili ho mě. Za 10540 se krásně vyjímal. Na první pohled je to trošku nezvyklý secí stroj ale na to jak je starý seje ekonomický i efektivně. Šíře ramen je 12m. Má zásobník na 2tuny. A značkovače které se musí nejdříve ručně odjistit a poté se pomocí lanek spouštejí a zvedají. Práce šla náramě od ruky. Mnohem rychleji než s mým 6-ti metrový Forschritt A202. Na příští sezonu se po něaké lepší secí kombinaci také poohlédnu stejně tak jako po rozmetači práškového hnojiva. Amazon 900 vypadá za 10540 celkem směšně. Ale vše opět zavysí jak se urodí......pokračování příště
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-29
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-29
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-29
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-29
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-29
Návrat nahoru Goto down
axos340
Lama
Lama
axos340


Počet příspěvků : 52
Registrován : 25. 10. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyFri Mar 30, 2012 7:06 pm

jako vždycky pěkné jen pokračuj máš odemě ++
Návrat nahoru Goto down
rumantomas

rumantomas


Počet příspěvků : 12
Registrován : 07. 10. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyFri Mar 30, 2012 8:39 pm

Je pro upřesnění to nejsou značkovače ale znamenáky ale jinak parádní příběh samé ++++++
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyFri Mar 30, 2012 9:47 pm

u nás se tomu říká značkovač i znamenák=)
Návrat nahoru Goto down
Zohan
V.I.P.
V.I.P.
Zohan


Počet příspěvků : 413
Registrován : 12. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyFri Mar 30, 2012 9:58 pm

Like a Star @ heaven Honmone, máš to moc hezký!!! Strašně moc !!! Like a Star @ heaven
Jen mě tak napadlo, že by jsi k tomu mohl vydat i pack všech strojů, které se účastní tvého příběhu. Máš tu spoustu krásných strojů, které ani nevím, kde jsi mohl sehnat.
Ty si ty stroje a mapu třeba nějak upravuješ?
Zajímavé taky je, že jsi si vybral zrovna mapu Agro Pomorze PGR V3 a ne třeba MP Map od Marka, protože ta je dělaná podle Česka. Pro úplnou realitu by jsi musel pořídit na Vánoce sníh do mapy a vánoční stromek a u požáru hasičské auto - Je jasné, že by to zabralo moc času a tak oceňuji, jak jsi to vyřešil. Zaměřil jsi se hlavně na příběh a každý, kdo má fantazii, tak si to už domyslí.
Návrat nahoru Goto down
Snekyno
štamgast 6
štamgast 6
Snekyno


Počet příspěvků : 90
Registrován : 31. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptySat Mar 31, 2012 8:17 am

ako sa da rozlozit ta sejacka???...ja som ju mal stiahnutu len som nevedel ako rozlozit
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptySat Mar 31, 2012 10:03 am

Zohan napsal:
Like a Star @ heaven Honmone, máš to moc hezký!!! Strašně moc !!! Like a Star @ heaven
Jen mě tak napadlo, že by jsi k tomu mohl vydat i pack všech strojů, které se účastní tvého příběhu. Máš tu spoustu krásných strojů, které ani nevím, kde jsi mohl sehnat.
Ty si ty stroje a mapu třeba nějak upravuješ?
Zajímavé taky je, že jsi si vybral zrovna mapu Agro Pomorze PGR V3 a ne třeba MP Map od Marka, protože ta je dělaná podle Česka. Pro úplnou realitu by jsi musel pořídit na Vánoce sníh do mapy a vánoční stromek a u požáru hasičské auto - Je jasné, že by to zabralo moc času a tak oceňuji, jak jsi to vyřešil. Zaměřil jsi se hlavně na příběh a každý, kdo má fantazii, tak si to už domyslí.

Díky moc, ten pack je dobrý nápad. Až budu mít trochu času určitě na tom zamakám.
No měl jsem hrozně map a nejvíce se mi líbila Czech Countryside v1 jenže oproti Agro Pomorze je taková, nevím jak to říct "starilní".....prostě vypadá oprot PGR strašně nerealisticky.A ono velký rozdíl mezi našim venkovem a polským není=). Taky mě hodně bavila Dolgosfalva jenže tam skoro nic nefungovalo....krávy,sýpky atd....tak jsem nakonec skončil u téhle. Jediná malá vada mi na ní vadí že polní cesty nejsou udělaný texturou kolejí. Sice by to zvýšilo naročnost ale bylo by to mnohem hezčí. A bohužel se v GE editoru nevyznám a času na učení není moc.
U těch strojů si upravuju jen maličkosti. Velikost valníku, spotřebu paliva, rychlost postřiku atd....
Sníh a opravdový požáry to už by bylo asi moc, v knížce taky není popsaný uplně vše a je tam prostor pro fantazii =)


Snekyno: Musím jít zezadu k tý sečce a v onápovědě se ti ukáže že musíš zmáčknout O....až se rozloží první rameno tak jdi k druhému a taky zmáčkni O.....ty značkovače (znemenáka =p) se rozkládaj podobným způsobem jen už nevím jakým písmenem....jo a když chceš dosypat osivo musíš vylízt na tu plošinu jak je hned za traktorem na tý sečce a zase v nápovedě se ti ukáže že máš zmáčknout M nebo N to už nevím a on se otevře zásobník
Návrat nahoru Goto down
ramos4
Master *
Master *
ramos4


Počet příspěvků : 134
Registrován : 11. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptySat Mar 31, 2012 10:55 am

Značkovač se taky otevírá O, počkej až se vysunou ramena a pak přijď na konec ramene a ukáže se ti zase O. pak jen N měníš ramena. A bacha než pojedeš set tak dotankuj nádrž.Ta sečka dost radikálně zvýší spotřebu paliva
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyMon Apr 02, 2012 5:18 pm

Krávy

Už poměrně dlouho si pohrávám s myšlenkou na chov skotu. Hlavně ted v době kdy mám zaseto, pohnojeno a není co dělat. Ze začátku bych ho choval výhradně na mléko a poté jak by se mi dařilo bych mohl zvětšit stádo a něco dávat i na jatka. Hlavně se mi líbí, dnes moderní, bio hospodaření (kdo by s tím měl vlastní zkušenosti, budu rád když se o ně se mnou bud tady nebo přes SZ podělíte). Přemýšlel jsem že do začátku mi bude stačit 5 max. 10 dojnic. Investice by byla max. 2 000 000,-. Potřeboval bych koupit menší pole (jedno už mám vyhlídle, zhruba 0,5ha) a taky malou louku. Poté přesný secí stroj a na tak malé pole by stačila rezačka, která jde připojit za traktor (1-2 řádková).Sekačku, obracečku a shrabovačku píce a také sběrací vůz. Silážní i senážní jámu na družstvu je a obě jsou nevyužívané. Dále bych od družstva odkoupil jeden kravín, který je potřeba pravděpodobně opravit aby vyhovoval "bio" požadavkům. Za krávy bych dal zhruba 200 000,-. Budu rád za vaše názory a zkušenosti hlavně ohledně toho bio chovu. Děkuju. Pokračování příště.....
[You must be registered and logged in to see this image.]
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyFri Apr 13, 2012 1:06 pm

S lítostí oznamuje že příběh předčasně končí. Né snad že by hlavní hrdina zemřel nebo emigroval do Mexika, ale protože se mi LS rozhasilo takovým způsobem jakým to umí jen tahle hra. A nemám nervy na to ho dávat zase celý dohromady. Takže na 2011 už kašlu a těším se na nový díl a s ním příjde snad i nový příběh. Díky moc za přízeň a doufám že sem vám to fórum aspon trochu zpříejmnil.

S pozdravem Honmon
Návrat nahoru Goto down
lucaaaasss
Master
Master
lucaaaasss


Počet příspěvků : 115
Registrován : 16. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyFri Apr 13, 2012 1:42 pm

je to škoda aspon nějake spestření tu bylo Smile nechtěl by to někdo další skusit at je co číst
Návrat nahoru Goto down
Bacza
Lama
Lama
Bacza


Počet příspěvků : 26
Registrován : 26. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptySat Feb 09, 2013 1:22 pm

Klidně bych se do něčeho takového pustil Smile Dotaz o povolení od Honmona jsem zaslal Smile Tak čekám na odpověď a pak se do toho kdyžtak pustím Smile
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptySat Feb 09, 2013 6:04 pm

Čekal jsem jestli se do toho někdo pustí Smile chtěl jsem to udělat sám ale z nedostatku času jsem si řekl že prostě ne. Odemě máš plnou podporu a pokud budeš chtít dělat i nějaké zajímavé screeny přez MP, tak rád poůžu. Smile
Návrat nahoru Goto down
pipinbob
štamgast 4
štamgast 4
pipinbob


Počet příspěvků : 57
Registrován : 26. 11. 11

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptySat Feb 16, 2013 10:31 am

tohle je opravdu super příběh.Opravdu se mě to libí 5x sem to četl prostě super někdo druhej kdo se do toho pustí tak tomu držím palce.
Návrat nahoru Goto down
Knez

Knez


Počet příspěvků : 4
Registrován : 13. 01. 13

ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 EmptyMon Feb 25, 2013 7:09 pm

ahoj baczo jenom se chci zeptat kdy bude další díl???
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





ZD Lhota - Stránka 4 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 4 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
ZD Lhota
Návrat nahoru 
Strana 4 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2011 :: Pokec (LS11)-
Přejdi na: