ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Balíky trávy..

Goto down 
+3
Kubulka
Zohan
Pilino69
7 posters
AutorZpráva
Pilino69

Pilino69


Počet příspěvků : 2
Registrován : 26. 11. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyMon Nov 26, 2012 4:33 pm

Asi jsem blázen ale na videích to vidím ale sám ve hře prostě neumím udělat balíky s trávu..jde to ?! nebo to je hloupost..díky za rady..Smile
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/
Zohan
V.I.P.
V.I.P.
Zohan


Počet příspěvků : 413
Registrován : 12. 07. 11

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyMon Nov 26, 2012 5:27 pm

Hele, už jsem tu viděl.
Balíky se dělají běžně ze sena. Takže tu trávu musíš usušit Wink
Návrat nahoru Goto down
Kubulka
štamgast 6
štamgast 6
Kubulka


Počet příspěvků : 85
Registrován : 05. 04. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyMon Nov 26, 2012 8:18 pm

Ber to jako ve skutečnosti když zabalíš do balíku nesušenou trávu co pak se asi stane? Question Question shnije to a je s toho kompost přeci blbec Very Happy Zohan máááá pravdůůů Like a Star @ heaven
Návrat nahoru Goto down
sochrad
štamgast 1
štamgast 1
sochrad


Počet příspěvků : 23
Registrován : 20. 11. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyMon Nov 26, 2012 8:21 pm

Tak to tě musím uvést v omyl. tráva se lisuje. je sice mírně zavadlá ale pořád je to tráva. ovšem tyto balíky se nakonec ještě zabalí do folie. výsledkem je balík senáže.
Návrat nahoru Goto down
Pilino69

Pilino69


Počet příspěvků : 2
Registrován : 26. 11. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyMon Nov 26, 2012 8:55 pm

Díky Díky..už jsem v obraze Smile
Návrat nahoru Goto down
https://www.facebook.com/
Kubulka
štamgast 6
štamgast 6
Kubulka


Počet příspěvků : 85
Registrován : 05. 04. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyMon Nov 26, 2012 9:23 pm

Tak to se omlouvám za dezinformaci už si drbu hlavu Question sorry a děkuji za novou informaci.Tady u nás to všechno řezačkou nahází do vleků a odvezou do sila a ušlapou jako siláž takže balit jsem vyděl jenom seno a to jenom občas,takže by to mohly přejmenovat na traváž aby v tom bylo jasno Smile

Tak když už jsme u tetrávy tak ještě jedna otázečka dá se kombinovat senáž a siláž dohromady ? (samo ve skutečnosti) Question
Návrat nahoru Goto down
sochrad
štamgast 1
štamgast 1
sochrad


Počet příspěvků : 23
Registrován : 20. 11. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyTue Nov 27, 2012 6:21 pm

ono se to jmenuje senáž i když se to pěchuje do jámy. např. jeteloviny. do balíků to dělá jen někdo spíše si myslím menší podniky. jsou to ty bíle balíky vidíš na kraji luk když někam jedeš.
Návrat nahoru Goto down
sochrad
štamgast 1
štamgast 1
sochrad


Počet příspěvků : 23
Registrován : 20. 11. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyTue Nov 27, 2012 6:25 pm

a k té kombinaci. pokud máš na mysli jestli to míchají do jedné jámy, tak to jistě nevím ale jelikož má každá surovina jinou nutriční hodnotu a taky by asi nedělalo dobrotu při kvašení.
senážuje se také např. směs obilovin - oves, ječmen.
Návrat nahoru Goto down
Kubulka
štamgast 6
štamgast 6
Kubulka


Počet příspěvků : 85
Registrován : 05. 04. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyTue Nov 27, 2012 6:34 pm

To sochrad : míchat by se to asi dalo protože se to stejně potom míchá takže by si asi ušetřili práci ale jak píšeš problém by asi byl v tom kvašení nějak jsem googlil a na mojí otázku proč se to rovnou nenamíchá jsem odpověď nedostal tak snad se tady zastaví nějaký ten zemědělec a objasní mi to docela bych to rád věděl.Každopádně dík z aodpověˇa putuje k tobě +ko Wink
Návrat nahoru Goto down
sochrad
štamgast 1
štamgast 1
sochrad


Počet příspěvků : 23
Registrován : 20. 11. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyTue Nov 27, 2012 7:00 pm

No já se kolem zemědělství trošku pohybuju, ale spíš v rostlinné sféře. co se týče živočišné stránky moc ne. myslím si se to nemíchá jednak kvůli tomu kvašení a jednak protože kukuřičná siláž bude mít mnohem vyšší výživovou hodnotu než senáž z jetele. To bych viděl jako hlavní důvod, ale možná se pletu.
Návrat nahoru Goto down
lukas8919
štamgast 1
štamgast 1
lukas8919


Počet příspěvků : 15
Registrován : 16. 07. 11

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyWed Nov 28, 2012 3:11 pm

U nás sa siláž a senáž dava osobitne do svojej jamy. A takisto senáž lisuju do balikov a obaluju foliou. A toto som nasiel:

"Silážování zavadlé píce vede k vyšší výsledné sušině, což má za následek na jedné straně
horší růst nežádoucích bakterií, ale na druhé straně také menší produkce kyseliny mléčné.
Pokud se sušina blíží 40 % a pH 5,0, mluvíme o senáži, kde je konzervace zajištěna
kombinací kyseliny mléčné (pH), osmotického tlaku a také přítomností CO2."

Takisto som sa dočital že pri kvaseni silaze dochadza k produkcii kyseliny mliečnej a u senaze ide skôr o to v akom prostredi sa ta senaz nachadza a hlavne je aby bola cím mensia prítomnosť kyslíku.

Takze kvasenie silaze a senaze dokopy nie je mozne Smile
Návrat nahoru Goto down
Kubulka
štamgast 6
štamgast 6
Kubulka


Počet příspěvků : 85
Registrován : 05. 04. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptyWed Nov 28, 2012 7:58 pm

Zajímavé tak teď je mi to už jasné proč se to nedělá.Tak díky za odpověď dávám + Like a Star @ heaven
Návrat nahoru Goto down
Brajen
štamgast 2
štamgast 2
Brajen


Počet příspěvků : 30
Registrován : 27. 07. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 8:15 pm

Zdravím chtěl bych se jen zeptát jestli nevíte v čem může být problem stahl a používám balíkovač New Holland BB 980 (change bale) zkusil jsem s ním lisovat seno balík z něj vyšel v barvě sena ale když ho dám do míchacího stroje objeví se mi že jsem tam vložil slámu co s tím? děkuji za případne rady
Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 8:28 pm

Takže si sesbíral do lisu usušenou trávu, slisoval ji a pak z lisu vypadl balík sena (tedy zelený) ale míchací vůz ti to označí jako slámu?
Návrat nahoru Goto down
lukas8919
štamgast 1
štamgast 1
lukas8919


Počet příspěvků : 15
Registrován : 16. 07. 11

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 8:34 pm

neskusal som to ale co som pozeral nemoze to byt tým ze to je "heston bale" ? ze ten krmny voz to nevie rozoznat ? ... len môj nazor Smile
Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 9:00 pm

Lukas8919: Teď jsem se díval do .xml souboru balícího lisu.

Balíkovač dělá velké balíky, ty jelikož nejsou default, tak jsou součástí packu toho balícího lisu.
Problém tedy nastává u míchacího vozu, který ty balíky nezná. Aspoň dle mě.
Návrat nahoru Goto down
Brajen
štamgast 2
štamgast 2
Brajen


Počet příspěvků : 30
Registrován : 27. 07. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 9:27 pm

afro07:přesně jak píšeš kdyby to někdo dokázal jen upravit tak by to bylo fajn
Návrat nahoru Goto down
lukas8919
štamgast 1
štamgast 1
lukas8919


Počet příspěvků : 15
Registrován : 16. 07. 11

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 9:31 pm

co som pozeral tak ten balikovac vie urobiť balík aj z travy ... ale ten krmny voz zase travu neberie cize je mozne, ze ten balik travy zobral ako balík slamy ... cize zalezi na tom z coho Brajen robil ten balik ... ci to bolo fakt seno alebo to bola len pokosena trava Smile

Brajen : tak upravit to na default baliky nie je problem ... ja som si tak upravoval jeden balikovac ibaze to potom tak cudne vyzera ked ten balik ide von a je presne v strede a vo vzduchu ... to som uz upravit akosi nedokazal Smile ...


Naposledy upravil lukas8919 dne Sat Dec 01, 2012 9:34 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Brajen
štamgast 2
štamgast 2
Brajen


Počet příspěvků : 30
Registrován : 27. 07. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 9:33 pm

jasně že seno Smile a krmící vůz je original z hry takže nevím kde je chyba

a pravě že chci velké balíky jinak bych si koupil lis na malé ale i tak děkuji za rady


Naposledy upravil Brajen dne Sat Dec 01, 2012 9:36 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
lukas8919
štamgast 1
štamgast 1
lukas8919


Počet příspěvků : 15
Registrován : 16. 07. 11

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 9:35 pm

tak potom je to tak ze ten voz nevie rozoznat tie baliky a berie ich vsetky asi ako balíky slamy Smile
Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 9:58 pm

Mě už je to asi jasné.

Pokud vycházím z hypotézy, že ten balíkovač New Holland BB960 je vlastně konverze z LS11, tedy jen upravené xml. soubory.

Pak je jasné , že se asi nikdo neobtěžoval i úpravou i3d souborů těch balíků.
Tedy haybalebaler.i3d a strawbalebaler.i3d...

V LS11 se balíky stejně jen prodávali. Takže sice navenek jeden balík byl jako sláma a druhý jako seno, ve skutečnosti je hra brala oba jako balíky slámy.

Ale zase když koukám na ty i3d soubory, tak to jsou jen dva kvádry, nic víc... kde se zapisuje co v tom balíku vlastně je?
Návrat nahoru Goto down
lukas8919
štamgast 1
štamgast 1
lukas8919


Počet příspěvků : 15
Registrován : 16. 07. 11

Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. EmptySat Dec 01, 2012 10:37 pm

pozeral som tiez na tie i3D súbory ale tiez som tam nic nenasiel ... najskôr to asi bude zakomponované v tych dataS.gar a dataS2.gar ... a kedze tieto velke baliky u toho New Holland-u maju vlastny i3D súbor tak asi ich nic nerozdeluje na balíky slamy a balíky sena ... môj názor Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Balíky trávy.. Empty
PříspěvekPředmět: Re: Balíky trávy..   Balíky trávy.. Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Balíky trávy..
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» sekání trávy
» Řezanka z trávy
» mlaceni travy kombajnem
» rada pro sběr travy
» Likvidace trávy VYŘEŠENO

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2011 :: Smetiště dotazů-
Přejdi na: