ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 lišta řezačky - typ Claas Orbis

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
hubkal
štamgast 2
štamgast 2
hubkal


Počet příspěvků : 32
Registrován : 15. 12. 11

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 9:36 am

Ahoj,
mám problém s lištami typu Claas Orbis při použití standardního autopilota (klávesa H). Při aktivaci se lišta složí do přepravní polohy...
Zkoušel jsem z ls-novinek Claas Orbis 600, 750, 900, Kemper 4500 v kombinaci s různými řezačkami - vše stejné.

Nemáte nějaký link na lištu, která to nedělá?

Díky
Návrat nahoru Goto down
Meph6
Master
Master
Meph6


Počet příspěvků : 122
Registrován : 13. 05. 14

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 1:36 pm

Nejde o lištu ale o toho autopilota. Mě to dělá i s pluhem, kultivátorem, secím strojem atd...Vždy, když aktivuju autopilato (klávesou H), rozjede se, ale přitom skládá vše do přepravní pozice. Vyřešil jsem to tak, že když ho aktivuju a vidím, že to zas skládá, hned stisknu klávesu X pro rozložení a autopilot pak už jede s rozloženým...zkus to Wink prostě když to skládá tak mu to ručně hned rozlož Very Happy
Návrat nahoru Goto down
JOHOsvk
Support
Support
JOHOsvk


Počet příspěvků : 554
Registrován : 28. 08. 11

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 2:30 pm

podľa mňa máte chybné mody asi bude chyba medzi stoličkou a klávesnicou inak to nevidím Smile treba otestovať tie mody čo vám to robia samostatne to znamená že v mods nebude nič iné len tie mody ktoré vám robia to čo robia ak budú fungoivať tak to môže robiť niektorí iný mod tak treba sledovať log alebo vylučovacou metódou odstraňovbať po 10 modov postupne až kým nezistíte ktorý to je aj ja som to tak robieval a tento prolém som mal tiež od vtedy robím to že každý mod ktorý stiahnem najprv odskúšam samostatne skontrolujem log ak sú tam chyby tak sa ich snažím opraviť ak je to nad moje sily tak mod dám dočasne preč a postupne hľadám na fórach či niekto nemá podobný problém alebo ako sa odstraňuje nejaká chyba v logu atď. prípadne na niektorých fórach vám aj poradia ak sa vám pošťastí natrafiť na ochotných ľudí
Návrat nahoru Goto down
Meph6
Master
Master
Meph6


Počet příspěvků : 122
Registrován : 13. 05. 14

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 3:57 pm

Ok ok a jak mi odůvodníš to, že přesně to samé mi dělal standadní autopilot (klávesa H) ještě dávno před tím, než jsem vůbec zjistil, že se nějaké mody dají do hry vůbec přidávat? Smile Je to zhruba rok co jsem tu hru dostal, nainstalovat a začal hrát a o nějakých modech jsem neměl ani páru a přesto mi najatý zaměstnanec při každém startu práce začal skládat např. kultivátor.
Shrnu to, nemyslím si, že to musí být nutně modama.

A ještě bych dodal: Momentálně mám zhruba 100 modů a tento problém mám cca u 2 z nich. Smile
Návrat nahoru Goto down
JOHOsvk
Support
Support
JOHOsvk


Počet příspěvků : 554
Registrován : 28. 08. 11

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 4:10 pm

tak predpokladám že máš originál hru opatchovanú ak áno a robia ti to aj základné mody skús hru preinštalovať ak to bude robiť aj tak samozrejme všetko skúšaj na originál mape ale nesmieš nijak zastahnúť ani do originál mapy tým že tam niečo pridáš alebo odstrániš treba neustále skúšať viac vecí ke´d mi niečo nejde a nespoliehať sa len na to však niekto mi poradí na čo by som ja ja rozmýšľať ja som ten problém vyriešil ale už dávno a veru nespomeniem si čím to presne bolo ale mám taký pocit že to boli chybné mody
Návrat nahoru Goto down
Meph6
Master
Master
Meph6


Počet příspěvků : 122
Registrován : 13. 05. 14

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 4:18 pm

Neřešil jsem to tenkrát, neřeším to ani teď Very Happy už jsem se s tim naučil hrát a hledat čím to je, to je moc práce Very Happy U těch 2 modů co to dělají, u těch jsem se už načil, že to musím vždycky znovu rozložit a zbytek je v pohodě. Jen jsem chtěl poradit Smile
Jestli to kolegovi vadí hodně, bude muset najít problém tak jak jsi už zmiňoval - vyzkoušet všechny mody. Nebo to vyřešit tak jako já.
Návrat nahoru Goto down
hubkal
štamgast 2
štamgast 2
hubkal


Počet příspěvků : 32
Registrován : 15. 12. 11

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 5:28 pm

Díky za odpovědi. Zatím tedy H+X.
Našel jsem Claas Jaguar 900 Cargo MF od Tonda CZ - tam to funguje, ale 10,5m je pro moje políčka moc...
Návrat nahoru Goto down
JOHOsvk
Support
Support
JOHOsvk


Počet příspěvků : 554
Registrován : 28. 08. 11

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 5:56 pm

Meph6 napsal:
Neřešil jsem to tenkrát, neřeším to ani teď Very Happy už jsem se s tim naučil hrát a hledat čím to je, to je moc práce Very Happy U těch 2 modů co to dělají, u těch jsem se už načil, že to musím vždycky znovu rozložit a zbytek je v pohodě. Jen jsem chtěl poradit Smile
Jestli to kolegovi vadí hodně, bude muset najít problém tak jak jsi už zmiňoval - vyzkoušet všechny mody. Nebo to vyřešit tak jako já.

OK
Návrat nahoru Goto down
Meph6
Master
Master
Meph6


Počet příspěvků : 122
Registrován : 13. 05. 14

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyThu Jun 26, 2014 6:02 pm

hubkal napsal:
Díky za odpovědi. Zatím tedy H+X.
Našel jsem Claas Jaguar 900 Cargo MF od Tonda CZ - tam to funguje, ale 10,5m je pro moje políčka moc...
Používám ten samý a nemůžu si stěžovat Smile
Návrat nahoru Goto down
bubo122
štamgast 5
štamgast 5
bubo122


Počet příspěvků : 68
Registrován : 09. 09. 13

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyFri Jun 27, 2014 11:32 am

Ahojte,
a práve s týmto Jaguarom od Tondy mám malý problém zasa ja.
Neviem s ním nakosiť klasickú trávu na kŕmenie (nie do silážnej jamy). Podľa popisov by to mala robiť tá posledná lišta (tuším 1053). Aj sa to po pokosení tvári ako tráva, ale nejde mi to vysypať do zberacieho vleku KRONE ZX550 (originál vlek) a keď so to vysypal do iného multifruit vleku síce sa to stále tvárilo ako tráva ale okrem silážnej jamy sa to nedalo nikde vysipať. Viete niekto poradiť ako zberať trávu s autopilotom?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyFri Jun 27, 2014 2:01 pm

bubo122 napsal:
Ahojte,
a práve s týmto Jaguarom od Tondy mám malý problém zasa ja.
Neviem s ním nakosiť klasickú trávu na kŕmenie (nie do silážnej jamy). Podľa popisov by to mala robiť tá posledná lišta (tuším 1053). Aj sa to po pokosení tvári ako tráva, ale nejde mi to vysypať do zberacieho vleku KRONE ZX550 (originál vlek) a keď so to vysypal do iného multifruit vleku síce sa to stále tvárilo ako tráva ale okrem silážnej jamy sa to nedalo nikde vysipať. Viete niekto poradiť ako zberať trávu s autopilotom?

Proč píšeš že máš problém s tou řezačkou když potom píšeš že ti funguje ale že to nemůžeš vysypat do origo vleku. Takže problém je ve vleku že tu plodinu neumí naložit a ne že v řezačcě. To už by jsi mohl vědět že origo vleky toho moc vozit neumí. A pokud jsis nevšimnul, tak v jeho mapě a dlc máš stroje které to umí vozit. Taky se podívej na toto video at pochopíš co musíš udělat aby jsi měl z té trávy přímo seno.


NE VŽDY JE PROBLÉM V MODU ALE ČASTO JE VADNÝ ČLÁNEK MEZI KLÁVESNICÍ A ŽIDLÍ.

K TOMU ABY TI TO VŠE MOHLO FUNGOVAT JE POTŘEBA MÍT NEJEN STROJE ALE TAKY I MAPU, KTERÁ TO UMÍ.
Návrat nahoru Goto down
bubo122
štamgast 5
štamgast 5
bubo122


Počet příspěvků : 68
Registrován : 09. 09. 13

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptySun Jun 29, 2014 5:23 pm

Nemáš pravdu. Ak stroj funguje ako má, je mu jedno na akej mape ide. A toto je zasa jeden problém, že od Tondy niečo nefunguje ako má, ale len ako si on vymyslel. Načo by mu inak bol ďalší sklad na trávu, keby tráva bola naozaj trávou? Keby Jaguar kosil normálnu trávu ako deklaruje, tak by šla brať aj origo vlekom, lebo ten trávu vie. A to že robí seno iba naložením do kŕmneho vozu je ďalší Tondoov výmysel - čo je to za blbosť že naložením do stroja sa zmení jeho štruktúra na seno? Veď seno sa robí vari trochu inak (pokosiť, usušiť, pohrabať a pozberať). To môže vymyslieť len Tonda. Opäť som sa sklamal v tom čo Tonda vyprodukuje. Niektoré veci má síce pekné, ale bez dodatočných úprav sú nereálné, čo mi pri hraní vadí - snažím sa hrať čo možno najreálnejšie. Takže ten vadný článok si tentokrát ty, pretože nečítaš (alebo nechceš rozumieť) čo vlastne za problém som napísal.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptySun Jun 29, 2014 6:44 pm

Napadlo tě taky někdy že v této hře nefunguje vše jak by si člověk přál.

Kvůli takovým lidem jak jseš ty Tonda CZ přestal mody vydávat. Píšeš jak hraješ velice reálně ale posekat trávu obyčejnou sekačkou se ti nechce. Máš hubu plnou reálu ale skutek utek.

 bad 
Návrat nahoru Goto down
JOHOsvk
Support
Support
JOHOsvk


Počet příspěvků : 554
Registrován : 28. 08. 11

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptySun Jun 29, 2014 9:04 pm

bubo122 napsal:
Nemáš pravdu. Ak stroj funguje ako má, je mu jedno na akej mape ide. A toto je zasa jeden problém, že od Tondy niečo nefunguje ako má, ale len ako si on vymyslel. Načo by mu inak bol ďalší sklad na trávu, keby tráva bola naozaj trávou? Keby Jaguar kosil normálnu trávu ako deklaruje, tak by šla brať aj origo vlekom, lebo ten trávu vie. A to že robí seno iba naložením do kŕmneho vozu je ďalší Tondoov výmysel - čo je to za blbosť že naložením do stroja sa zmení jeho štruktúra na seno? Veď seno sa robí vari trochu inak (pokosiť, usušiť, pohrabať a pozberať). To môže vymyslieť len Tonda. Opäť som sa sklamal v tom čo Tonda vyprodukuje. Niektoré veci má síce pekné, ale bez dodatočných úprav sú nereálné, čo mi pri hraní vadí - snažím sa hrať čo možno najreálnejšie. Takže ten vadný článok si tentokrát ty, pretože nečítaš (alebo nechceš rozumieť) čo vlastne za problém som napísal.


Ja napríklad chápem o čom hovoríš ale ber to z iného uhla pohľadu Tonda nastavil tú mapu tak aby sa hráč čo možno najviac zapotil pri hraní v rámci reálnej ekonomiky ako to s tým senom áno je to trochu pritiahnuté za vlasy ale najprv traba tú mapu hrať a v jednotlivých veciach hľadať súvislosť že prečo toto tak a prečo toto hentak. Ja hrám teraz euro truck simulátor 2 Multiplayer a ani v tejto hre na to že je to simulátor nie je všetko úplne tak ako by malo byť ale určite reálnosťou je to ďalej ako farming simulátor. Stále treba brať že je to len hra keby to chcel hrať niekto na 110% tak ho tá hra znudí a ľudia to pretanú hrať vždy ide v hre hlavne o zábavu. A chceš hrať realitu vyskúšaj euro truck simulátor alebo aj spintires je na tom dosť dobre
Návrat nahoru Goto down
bubo122
štamgast 5
štamgast 5
bubo122


Počet příspěvků : 68
Registrován : 09. 09. 13

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyMon Jun 30, 2014 11:49 am

 Smile nintna:To že sa Tonda urazil a nedáva mody mi vôbec nevadí - je to jeho problém. Ak neznesie žiadnu kritiku, tak ja s tým nič neurobím. Moderov je dosť a aj pekných modov. A tú tráva aj tak kosím ako píšeš - obyčajná sekačka + zberač.
JOHOsvk: LSko hrám momentálne len sem-tam. Tiež som teraz prešiel na ETS2MP. A nad SpinTires som tiež rozmýšľal, ale zatiaľ ho nemám. Kedy jazdíš? Mohli by sme hodiť nejakú cestu spolu. Smile
Návrat nahoru Goto down
JOHOsvk
Support
Support
JOHOsvk


Počet příspěvků : 554
Registrován : 28. 08. 11

lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis EmptyMon Jun 30, 2014 1:14 pm

bubo122 napsal:
 Smile nintna:To že sa Tonda urazil a nedáva mody mi vôbec nevadí - je to jeho problém. Ak neznesie žiadnu kritiku, tak ja s tým nič neurobím. Moderov je dosť a aj pekných modov. A tú tráva aj tak kosím ako píšeš - obyčajná sekačka + zberač.
JOHOsvk: LSko hrám momentálne len sem-tam. Tiež som teraz prešiel na ETS2MP. A nad SpinTires som tiež rozmýšľal, ale zatiaľ ho nemám. Kedy jazdíš? Mohli by sme hodiť nejakú cestu spolu. Smile

Ja jazdím Bratislava, Linz, Praha, Wroclaw, Brno vlastne som len začal lebo je tam problém so zakázkami podľa mňa nie je ich dostatok pre také množstvo hráčov na koľko ETS2 bol stavaný len na SP ale je to len MP alfa verzia tak predpokladám že to nejak v priebehu roka vyriešia. Nájdeš ma teraz vo Wroclawe v Poľsku v nejakom lome som je to na okraji Wroclawu nick mám JOHOsvk tak zablikaj zatrúb alebo mi skríž cestu Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty
PříspěvekPředmět: Re: lišta řezačky - typ Claas Orbis   lišta řezačky - typ Claas Orbis Empty

Návrat nahoru Goto down
 
lišta řezačky - typ Claas Orbis
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» lišta claas vario
» žacia lišta ku kombajnu Claas Avero 240
» Zvedání řezačky
» nastaveni rezacky
» Rychlost lišty u řezačky

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2013 :: Pomoc (LS13) :: Kombajny / Řezačky-
Přejdi na: