ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Editace pole

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Editace pole   Editace pole EmptySat Aug 15, 2015 3:32 pm

Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit ohledně editace pole. Mám origo mapu jako mód kterou jsem si upravil podle sebe ale narazil jsem na problém, že když změním směr brázd na poli ve hře se změna neprojeví nevíte čím to může být?

A pak by mě ještě zajímalo jestli nevíte jak odstranit to kupování polí, případně jak jej naopak vložit.


Předem díky Smile
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptySat Aug 15, 2015 6:59 pm

navod na upravu terenu http://ulozto.cz/xNGWWh6z/manual-pro-tvorbu-dynamickeho-terenu-pdf -je to navod ne realne spravajuce sa brazdy. Najjednoduchsie na pole je zaskrtnut v GE,v atributoch konkretneho pola owned by player-vo vlastnictve hraca... Da sa to aj odmazat,ale ked si dobre pamatam,musi ostat aspon na jednom poli kupovanie(ale moze tam byt zaskrtnute to ownedbyplayer.
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptySat Aug 15, 2015 7:30 pm

Díky za návod ale můj problém to neřeší. Asi jsem to špatně napsal...

Když dám texturu pole (směr jakým se má orat) abych musel orat ze severu na jih tak ve hře to je to nezměněné tudíž musím orat z východu na západ jinak bych skákal po brázdách...
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptySat Aug 15, 2015 8:06 pm

Viem co myslis,myslel som,ze v tom navode najdes co potrebujes.Je to na zobrazenie kultivacie a siatia viacerymi smermi,nielen ako je v zaklade...myslel som ze by tam mala byt aj orba.nezaoberal som sa tym,ale skus pozriet na ten navod.Je to popisane aj tu na stranke http://www.ls-novinky.cz/NAVODY322.html
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptySat Aug 15, 2015 8:55 pm

Asi ten návod nechápu, tam se mluví o dynamice terénu což podle mě můj problém neřeší. V GE mám texturu otočenou dobře ale při načtení mapy je to beze změny. Nevím o tom, že by se při práci v GE musely ještě přepisovat nějaké hodnoty aby to fungovalo. Originál mapa standardně podporuje orání dvěma směry...

Nejde mi o dynamiku terénu a přepisování hodnot. Ale dneska nemám svůj den tak uvidím zítra
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptySun Aug 16, 2015 6:58 am

dynamika terenu-to je to.ze napr. za kultivatorom pri otacani na mieste nemas zobrazenu texturu tak ako v zaklade-t.j.osmimi smermi,ale vyzera to ako v reale,normalne zatocene riadky.Len som hadal,ze by to malo ist takto aj s orbou...
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptySun Aug 16, 2015 7:37 pm

Aha tak řešení by to asi bylo ale doufal jsem v nějaké jednoduší řešení...

Moc se mi do přepisování scriptu atd nechce.
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyMon Aug 17, 2015 11:05 am

Very Happy tak potom uz iba dufat v zazrak Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyMon Aug 17, 2015 12:51 pm

Very Happy super no...

Nechápu proč mi to nejde když to hra normálně podporuje omg
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyMon Aug 17, 2015 2:24 pm

Tak jsem to chtěl zkusit a narazil jsem na problém Very Happy

Nevím jak upravit combinedValuesChannels - v návodu je že se má zvýšit o jednu jenže tam je 4 nebo 5 hodnot přičemž každá hodnota má 3 čísla omg
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyTue Aug 18, 2015 1:51 pm

ono je tu v editacii casto niekedy malickost,ktora rozhoduje...ja uz tri mesiace spojazdnujem mapu...a vzdy nieco vyskoci... Smile
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyTue Aug 18, 2015 2:28 pm

No a nevíš náhodu jak ten řádek upravit? Ono to má dost kombinací když má každá 3 čísla...

A ta textura otočit nepůjde protože to ze záhadného důvodu bere z origo mapy :/ tak jako to kupování... V modu to nikde není a nevím kde je ten script na to kupování zapsaný abych jej smazal.


Jinak máš můj obdiv já bych se do vlastní mapy nepustil, stačí mi jaká je s editací práce. I když jsem si s tím dost pohrál aspoň už tam jezdí auta, chodci a další takové ty složité věci co nevím jak se dělají Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyTue Aug 18, 2015 5:07 pm

To kupovanie-skus najst v GE polia-field a celu transformgroup field02,field03.....odmaz. field01 nechaj a daj niekam mimo akehokolvek pola. Samozrejme najprv zalohuj. Alebo ako som pisal zaskrtni v kazdom poli ze ho vlastnis a mas to...
Len ten,kto skusil robit nieco v mape vie ocenit tvorcov map...staci len skusit urobit nejaku splines-napr.pre chodcov Smile
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyTue Aug 18, 2015 8:26 pm

No to kupování mě zas tak netlačí, spíš jsem doufal, že by to mohlo vyřešit problém s tou texturou.

A souhlasím, dokud jsem aspoň nezačal s úpravami nedovedl jsem si představit kolik to muselo dát práce a jak moc času nad tím člověk stráví. Taky jeden z důvodu proč se mi nechce pouštět do vlastní mapy když pominu, že o tom vůbec nic nevím Very Happy. Tvorba pozadí, osvětlení, splines atd...

Jinak nemáš nějaký dobrý odkaz/návod kde jsou ty splines vysvětleny? Že bych se přiučil něčemu novému.
Návrat nahoru Goto down
Peha761
Bloody Harvester
Bloody Harvester
Peha761


Počet příspěvků : 629
Registrován : 21. 10. 11

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyWed Aug 19, 2015 7:12 pm

Navod neviem kde je.Ono to nieje az take zlozite na pochopenie.skor je to o tom,ze to je piplacka...auta su jednoduchsie,chodci zlozite... V skratke-najlepsie je upravit nejaku spline podla seba,alebo importovat nejaku a tu upravit.Kazda zacina pismenom S(start)a konci E (end). Das si S na zaciatok trasy a tlacidlom insert pridavas bod-na ten kliknes a osadis ho na miesto,kade ma viest spline.Postup plati na vsetky-milktruck je mliekar,trafic su auta v mape a pedestrian su chodci.Pri chodcoch je to zlozitejsie v tom,ze body musis umiestnovat tesne nad teren(pri autach to nieje dolezite),pretoze ti chodci budu chodit v tej vyske,kde su body,t.j. nad terenom,alebo zas pod terenom-po kolena v asfalte Smile
Návrat nahoru Goto down
Eragon92
SUPER ACE
SUPER ACE
Eragon92


Počet příspěvků : 322
Registrován : 25. 07. 14

Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole EmptyWed Aug 19, 2015 8:17 pm

To zní jako hrozná drbačka Very Happy, jinak díky zase jsem o něco chytřejší Smile
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Editace pole Empty
PříspěvekPředmět: Re: Editace pole   Editace pole Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Editace pole
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» editace mapy
» Kupování pole
» Hmotnost MODU - váha stroje editace pomocí GE
» prodani pole
» péče o pole

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2013 :: Pomoc (LS13) :: Mapy / mody / budovy-
Přejdi na: