ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 ZD Lhota

Goto down 
+25
Zohan
rumantomas
pipiroha
kubacr
Bazi
kotexman
Chajda
lucaaaasss
STORM_YZF
kropic77cz
GREG
matej.13
OfF_StaRs
bjatskular
magor13
fent936
l.deutsch
Dodo.
Snekyno
alpa53
mako
Jendes
MaňaSS
axos340
honmon
29 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
Jendes
Moderátor
Moderátor



Počet příspěvků : 146
Registrován : 21. 09. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyMon Feb 20, 2012 6:52 pm

Matěji ta pravá je na naftu, ta v prostřed je s osivem a ta vlevo je s pesticidama do postřikovače pokud vím..
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyMon Feb 20, 2012 7:21 pm

Super uz se tesim na dalsi, jde ti to skvele Very Happy
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyMon Feb 20, 2012 7:58 pm

Jendes napsal:
Matěji ta pravá je na naftu, ta v prostřed je s osivem a ta vlevo je s pesticidama do postřikovače pokud vím..

přesně tak je to stažené myslím z modshosteru.
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyTue Feb 21, 2012 8:05 am

Druhá sezona

Zimu a jaro jsem přečkal převážně uklízeníma opravou haly. Jinak nebylo prakticky co na práci. Konečně se přiblížil konec května a ječmen už byl v plné síle. Ještě před žněmi jsem se musel rozloučit se Zetorem 4511. Už nenastartoval,peníze se mi do něj strkat nechtěly a ani výkon už nebyl dostačující. Tak jsem se rozhodl ho odvézt na vrakoviště. Ale ozval se mi pán ze zemědělského muzea zda bych jím ho nepřenechal. Souhlasil jsem a za odvoz jsem jím ho nechal. Nastal ale problém. Potřeboval jsem rychle sehnat levný traktor aspon na žně. Nakonec jsem sehnal Zetor Super 50 za pouhých 60 000,-. Žádná "hitparáda" to nebyla ale svému učelu celkem posloužil. SKlizeň šla opět bez problému jen se objevil menší problém. Ječmen není řepka. Z hektaru ječmene se dostane 2-3x více než z hekatru řepky. Hala praskala ve švech. I kombajn jsem musel nechat na čas venku. Z necelých 5 hektarů ječmene jsem dostal neuvěřitelných 145 tun. Opět mi s odvozem muselo pomoci družstvo protože nový zetro byl na silnici ještě malo jistější než ten starý. To bohužel také něco stálo a né málo. I já jsme s odvozem pomáhal protože jsem mojí, do ted bezvadně fungující, E-512 nechtěl moc dlouho nechávat venku. Když, už jsem se vracel po poslední fůře od sila, špatný jízdní vlastnosti Zetrou 50 se projevily na plno a stalo se neštěstí....pokračování příště
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-18
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-20
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-20
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-20
Návrat nahoru Goto down
alpa53
Master **
Master **
alpa53


Počet příspěvků : 156
Registrován : 15. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyTue Feb 21, 2012 8:43 am

Je to fakt výborný, pokračuj, máš u mne samý +++ Like a Star @ heaven jupi
Návrat nahoru Goto down
GREG
Master **
Master **
GREG


Počet příspěvků : 154
Registrován : 12. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyTue Feb 21, 2012 9:14 am

Pějný i ta výnostnost je pohádková Smile
Návrat nahoru Goto down
http://DLC1.2.3.PF,BS1.2.3.
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyWed Feb 22, 2012 9:42 am

Nehoda

Když, sem jel s poslední fůrou na silo, špatný jízdní vlastnosti Zetrou 50 se projevily na plno a stalo se neštěstí. Snažil jsem si vyhnou protijedoucí cisterně s mlékem. Řízení nebylo moc citlivé takže sem vyjel až na krajnici, která se se mnou utrhla a já to napral přímo do příkopu.O volant jsem si narazil žebra a traktor to odnesl zlomenou přední nápravou.Na pomoc nám přijela ze družstva krásná 7245. Po noci strávené v nemocnici jsem se vrátil zpět do práci i, když bych měl mít podle doktorů min. týden volna. To ale nepřicházelo v uvahu. Týden zahálení je pro tak malou firmu strašně dlouhá doba. Pan Zeman se dal do opravování Zetoru a viděl to na minimálně 14 dní. Pomáhal jsem mu a při tom jsem zjistil jak je naše firma křehká a, když vypadne jeden starý zetor zastaví se prakticky celá firma.Proto jsem se rozhodl že pořídím druhý traktor. Hlavní požadavek byl aby byl co nejvíce spolehlivý. Objevil jsem krasný Zetor 7211 ale byl příliš drahý a prodávajcí nechtěl o žádných splátkách ani slyšet a tak jsem hledal dál. Nakonec jsem narazil na zachovalý červený Zetro 6011. Před 2 roky byla dělaná GO a byl celý nově nalakován. Pán tvrdil že je to export edition ale tomu jsem moc nevěřil. Zvlášť když mi k němu dal i originální český manuál. Ale to bylo jedno. Důležité bylo že stál pouze 80 000 Kč. Půl jsem mohl zaplatit ted a druhou půlku po žních což mi plně vyhovovalo. Štasný z výhodné koupi mě popadla něaká nákupní horečka a koupil jsem si svoji první fungl novou techniku. Krásný 4-radlicový pluh Unia Tur.Družstvo si sebralo slámu z pole a já pořídil z toho pár fotek, krásný pohled......pokračování příště
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-20
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-20
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-21
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-21
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-21
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyWed Feb 22, 2012 1:43 pm

Pekne zpracovane, realne a zajimave Very Happy mas ode me same +, jen pokracuj spisovateli Very Happy
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyThu Feb 23, 2012 9:44 am

Nové stroje

Vzhledem k omezené skladovací kapacitě jsem se rozhodl že do té doby dokud neseženu další halu k uskladnění plodin se zaměřím na pěstování řepky. Na již třetí sezonu jsem chtěl pole pečlivě připravit a tak jsem do práce zapojil oba nové stroje.Za "nový" zetor jsem zapojil opravdu nový pluh. Radlice se ve slunci třpytily a traktoristi zíraly s otevřenou pusou, když jsem projížděl přes družstvo.Dojel jsem k poli a poprvé jsem se zabořil s pluhem do půdy. Hloubka orby byla téměř ideální,45cm. Bylo dooráno a bylo na čase vyzkoušet opravený Super 50. Zapříhl jsem kultivátor a jel sem připravit pole na setí. Super fungoval na jedničku a i řízení šlo mnohem lépe než před opravou.....pokračování příště
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-21
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-21

PS. omlouvám se za málo fotek ale přeinstalovával jsem ls a já blbec omylem smazal i screeny.
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Feb 24, 2012 12:50 pm

Setba

Jelikož zima byla dlouhá a my jsem neměly praktický co dělat protože ani toho sněhu nenapadlo moc, vymyslel Miloš (pan Zeman) geniální přislušenství. Přemýšleli jsme kde koupit něaký levný manipulátor nebo aspon kde sehnat aspon na jeden náš stroj přední rameno. Nepotřebovali jsem nakládat nic velkého, jen podporu na pole aby jsme nemuseli se sečkou a postřikovačem jezdit plnit až do haly. Miloš říkal že má doma zbytky rozebrané Desty a že by její rameno šlo připojit na hydrauliku dozadu na traktor. Měl doma i vidle na palety takže stačilo pár uprav a zkoušek a byl zvedák hotov. Při testování jsme zjistili že Super zvládne s tímto zvedákem zvednout 500 kg do 2m bez potřeby předního závaži což nám na pytle osiva a barel postřikovače bohatě stačilo.Přes zimu jsme taky trošku poupravily náš vlek takže ted uveze něco lehce přes 9 tun. Hned po kultivaci jsme zapřáhly za červenou 6011 sečku a na Super se zvedákem sme naložili pytle se semeny řepky. Ukázalo se že to byl velmi praktický nápad protože jsem při setbě i následném postřiku ušetřily cca 25% času oproti tomu když jsem museli jezdit doplňovat do haly. Za tento nápad jsem zvedl mému jedinému zaměstnancovi plat což v reálu znamenalo že už dostával více , než když pracoval ve družstvu. Jakmile se to dozvěděli kluci z družstva hned se mne ptali jestli by u mě nebylo něaké pracovní místo. Zatím bohužel nemám prostředky abych si mohl dovoloti více zaměstnanců a navíc to zvládáme zatím ve dvou takže novou praccovníé sílu nepotřebujeme......pokračování příště

[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-21
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-24
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-24
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Feb 24, 2012 1:06 pm

Libi se mi to jen tak dal pokracuj Wink
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Feb 24, 2012 4:27 pm

Třetí sezona

Žatva, jak by řekli naši východní bratři, proběhla přímo na jedničku. Díky kvalitní orbě a pečlivém postřiku mi pole dalo téměř 80 tun řepky což bylo o neuveřitelných 230% více než při první sklizni. A zase sem řešil problém s místem. Aby se mi vše vešlo do haly musel jsem část strojů vystěhovat ven na déšť. Opět sem chtěl kontaktovat družstvo s tím zda-li by mě nenaložily a neodvezly na silu mojí urodu. Nevím jestli jsou na tom tak špatně nebo to bylo závistí z mé urody ale chtěli za odvezení 10x více než minule. To bych měl levnější i kdybych to tam vozil kolečkem a nakládal lopatou. Nakonec sem si najal soukromého farmáře s JD a vlekem Schuitemaker. Byl mnohem levnější než družstvo. Zbývalo mě vyřešit jak řepku naložit. Ptát se družstva o půjčení manipulátoru nebo UN-53 bylo zbytečný. A ten farmář bohužel potřeboval ten svůj na práci na farmě. A tak jsem si pořídil dalši nové příslušenství. Byl to nakládací pás od místního distributora zemědělské techniky. Stál 20 000,-, kterých se mi podle mě do 2-3 žní vrátí. Momentálně mám zhruba 420 000,- na kontě a přemýšlí o koupi nové techniky. Bud si koupím nový kombajn s tím že si E-512 nechám nebo jíá prodám na šrot protože jí stejně nikdo už chtít nebude, což mi příjde škoda.Pravděpodobně by to Fortschritt E-514 nebo Claas Dominator 108. Fortschritt by stál cca 120 000,- i s přísluenství (vozík, lišta, lišta n řepku a na kukuřici) . Claas je dražši o 50 000,- a v ceně je poze vozík a lišta na obilí. Ale je také výkonější. Nebo je druhá možnost že místo kombajnu pořídím nový kulitvátor Horsch Joker 6 za pouhých 50 000,-. Nemusel bých se už zatěžovat orbou, který je velice zdlouhavá a je při ní velká spotřeba nafty. Ale potřeboval bych nový traktor, silnější než Zetor 6011. Našel jsem pěkný Zetor 8011 po renovaci a GO motoru. Ten by mě stál 95 000,-. K tomu by jsme potřídily nebo vyrobily smykové brány. To už by takové výdaje nepotřebovalo. Píšu to protže se s vámi chci poradit a zeptat se na názor mých čtenářů. Děkuju za reakce.....
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-24
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-24
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Feb 24, 2012 6:02 pm

Já bych se traktorem ani kombajnem nezatezoval Wink asi bych koupil ty brány horsch, ale ted se vybizi otazka - utahne to ten zetor 6011? Very Happy a pak bych asi počkal 1 sezonu a pak koupil nejaky starsi claas mega nebo tak neco + nejakeho silnejsiho zetora Smile - to je muj nazor, nic vic, nic min Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Dodo.
štamgast 5
štamgast 5
Dodo.


Počet příspěvků : 66
Registrován : 29. 12. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Feb 24, 2012 6:05 pm

Já bych bejt tebou koupil toho dominatora je sice drazssi ale zase trochu dyl vydrzi.
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Feb 24, 2012 6:22 pm

bjatskular napsal:
Já bych se traktorem ani kombajnem nezatezoval Wink asi bych koupil ty brány horsch, ale ted se vybizi otazka - utahne to ten zetor 6011? Very Happy a pak bych asi počkal 1 sezonu a pak koupil nejaky starsi claas mega nebo tak neco + nejakeho silnejsiho zetora Smile - to je muj nazor, nic vic, nic min Very Happy

Jenže právě 6011 je neutáhne proto bych potřeboval koupit něco silnějšího třeba tu 8011.
Návrat nahoru Goto down
kropic77cz
Moderátor
Moderátor
kropic77cz


Počet příspěvků : 285
Registrován : 29. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Feb 24, 2012 6:47 pm

zažádej si o dotece z EU.Pokud příjdeš s rozumnou vizí jak se bude ubírat tvé podnikaní a do čeho chceš investovat můžeš očekávat dotyci až do výše 70% pokrytí tvých investic.Protože se o tom rozhoduje na úřadě očekavej realnou dotaci tak kolem 45-60%.Pokud bys udělal investici kolem 1 000 000 kč dokážeš si spočítat ,kolik ti hodí dotace.A vstahuje se to i na nákup pozemků....
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Feb 24, 2012 7:05 pm

jojo o dotaci sem přemýšlel po další sezoně podle toho jak se vydaří...pořídil bych si nové pole.
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptySat Feb 25, 2012 5:15 pm

Utrácení

Nakonec jsem se rozhodl pořídit nový kulitvátor Horsch Joker a k tomu Zetor 8011. Ihned po tom co sem si je přivezl z obchodu zapojil jsem je do pracovního procesu. Zetor pracoval přesně tak jak jsem očekával. NAprosto bez problému jak se očekával. Motor byl po GO takže krásně tahal. Horsch mě už tolik nenadchl, když sem si ho zkoušel u dealera vše fungovalo bez sebemenšího problému. Jenže moje pole je dost hrbolaté a s těmi hrboly měl velké problémy. I tak jsem měl za půl dne celé pole hotové.Se starým kultivátorem a traktorem mě to trvalo přes jeden den. Takže nákup se vlastně vyplatil. Poohlédl jsem se po bazarech po něakých smykových bránách. Žádné pořádné jsem nenašel, protože vetšina družstev nebo soukromníků si tak jednoduché příslušenství vyrobí samo. A tak jsme se rozhodli že si je vyrobíme taky. Stačilo k tomu pár dílu a svářečku. Za týden jsme měli hotovo a já je zapojil za Super 50 a jel sem na pole fungovali bezchybně i ve poměrně vysokých rychlostech takže se naše práce vyplatila. Ale naše firma má docela velký problém. Naše hala ve, které jsme se za 3,5 roku už parádně zabydleli nás začíná tlačit a začíná nám být malá. Jak vyřešit tento problém ještě nevím....pokračování příště
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-25
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-25
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-25
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-25
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-25
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-25
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptySun Feb 26, 2012 7:59 am

Ale jak jsi psal, ze se zameris na pestovani repky, tak 1-2 sezony po sobe..ano, ale z dlouhodobeho hlediska je to hovadina, po par sezonach s repkou ti zacne klesat urodnost.. to je muj nazor Smile

Jinac je to fajn, pokracuj mas u me velke +!!! Like a Star @ heaven
Návrat nahoru Goto down
Dodo.
štamgast 5
štamgast 5
Dodo.


Počet příspěvků : 66
Registrován : 29. 12. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptySun Feb 26, 2012 9:55 am

Opet dalsi super dily mas +
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyMon Feb 27, 2012 6:01 pm

bjatskular napsal:
Ale jak jsi psal, ze se zameris na pestovani repky, tak 1-2 sezony po sobe..ano, ale z dlouhodobeho hlediska je to hovadina, po par sezonach s repkou ti zacne klesat urodnost.. to je muj nazor Smile

Jinac je to fajn, pokracuj mas u me velke +!!! Like a Star @ heaven

S kvalitním hnojením a postřikem ten pokles nebude něak važný.

Ještě se předm omlouvám ale tedka bude příbehů o něco málo kvůli nedostatku času. děkuju za pochopení
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyWed Feb 29, 2012 12:31 pm

Kamarád

Po vesnici se proslýchá že má družstvo něaké problémy, ale co sleduju v areálu tak všechny práce probíhají uplně stejně tak nevím co je na tom pravdy. Každopádně lidé už jím nevěří a jelikož se jediný soukromník se něakou lepší technikou ve vsi tak mě lidi najímají na lehči práce. Vyhrnování sněhu, oraní jejich políček, odvoz materiálu. Není to žádné "terno" ale přes zimu, když moje technika stejně otálý tak je to vítaný příspěvek do rozpočtu.V lednu jsem měl sraz po 10 letech se základní třídou. Dorazily všichni ale já se nejvíc bavil s Tomášem. V době kdy já sem ani pořádně nevěděl jak takové družstvo funguje on už se vždy těšil na léto jak si zajezdí na kombajnu nebo traktoru. Byl to prostě zemědělský fanatik. Zjistil jsem že chodí na Vysokou zemědelskou školu do Prahy a je už v posledním ročníku. Když sem mu já vyprávěl o mém valčením ve Lhotě, velice ho to zaujalo. Ptal se jestli bych se nechtěl zapojit do jeho experimentu. Tvrdil že vynalezl na práškové hnojivo, které zvýší výnos až o 20%. Nejdříve jsem do toho nechtěl jít ale po pár hodinách a pár panácích sem svolil. Vyměnily jsme si kontakt a v březnu mu přivezly 4 testovycí pytle tohoto hnojiva. Ještě předtím jsem si vypůjčil u dealera práškovač Amazone ZA-OC 900 s tím že pokud to hnojivo opravdu bude fungovat tak bych si ho i koupil. Když se ale pytle nakládal na 9t tak se mi jeden pytel zhinlým dřevem propadl a roztrhl. Takže sem měl už jen tři pytle. Potřeboval jsem rychle sehnat něakou provizorní náhradu za 9t a v bazaru sem sehnal celkem levný vlek autosan. Při práškování jsem zjistil že Amazon je velice ekonimický a šetří materiál takže mi ty tři pytle bohatě stačily. Ted už stačí čekat jak dopadne uroda....pokračování příště
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-29
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-29
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-29
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-02-29
Návrat nahoru Goto down
fent936
štamgast 5
štamgast 5
fent936


Počet příspěvků : 78
Registrován : 18. 10. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyWed Feb 29, 2012 12:47 pm

Jako vždycky pěkné.
Návrat nahoru Goto down
Jendes
Moderátor
Moderátor
Jendes


Počet příspěvků : 146
Registrován : 21. 09. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyWed Feb 29, 2012 1:21 pm

Super. Smile Už sem zvědavej jak to dopadne a jestli hnojivo bude opravdu tak dobré. Like a Star @ heaven
Návrat nahoru Goto down
matej.13
Lama
Lama
matej.13


Počet příspěvků : 67
Registrován : 11. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyWed Feb 29, 2012 7:33 pm

Pekne Like a Star @ heaven
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptySat Mar 03, 2012 4:16 pm

Očekávání

Po novém způsobu hnojení jsme všichni nedočkavě vyhlíželi sklizen. NAkonec sme získali 90 tun řepky což bylo o 10 tun více než minulý rok. Přesto nás to zklamalo protože sme očekávali více. Ale tuto metodu sem nezatratil a po dlouhé debatě s Tomášem jsem se rozhodl že si práškovač Amazone pořídím a budu v této metodě hnojení pokračovat. Tomáě dodělal školu a vzhledem k slušné cenně řepky v silu jsem měl dost peněz abych mohl Tomáše zaměstnat. Oficiálně zastával funkci rostlináře. První jeho ukol byl zjistit na jaký druh plodin je složení půdy na mém poli ideální. Po dlouhých testech a rozborech přišel na to že práškování jaké jsem prováděl ted je možné provádět max. jednou za 2-3 roky, lépe 3. Také jsem zjistily že pokud chceme udržet dlouhodobě dobrou výnosnost pole je potřeba min. jednou za 4-5 let provést orbu a aspon na jednu sezonu změnit plodinu. Jak rychle jsem vlek Autosan koupil tak rychle jsem se ho zbavil protože u dealra měly akci "1+1 s 50% slevou" na STS Opava MV2-027. Znamenalo to že pokud si koupím jednu Opavu drohou si pořídím s poloviční cenou. A tak jsem si koupil jedno obyčejnou a jednu s dvojmontáží s poloviční slevou.Poměrně solidní nabídka......pokračování příště
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-03
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-03
Návrat nahoru Goto down
Dodo.
štamgast 5
štamgast 5
Dodo.


Počet příspěvků : 66
Registrován : 29. 12. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Mar 09, 2012 5:58 pm

Kdy bude pokračování? Už se nemužu dočkat
Návrat nahoru Goto down
bjatskular
Moderátor
Moderátor
bjatskular


Počet příspěvků : 378
Registrován : 25. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Mar 09, 2012 6:50 pm

V jednom tématu sem se honmona ptal a říkal že jakmile bude mít čas něco napíše, tak já doufám že teď přes víkend budou alespoň 2 příběhy Wink
Návrat nahoru Goto down
alpa53
Master **
Master **
alpa53


Počet příspěvků : 156
Registrován : 15. 07. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Mar 09, 2012 7:41 pm

Mám takovej malej problém, když máš u toho Supra to zdvíhací zařízení jak se pak do něho leze. Já mám 120 kilo a asi bych se tam neprosoukal. Berte to jako srandu, nechcu tím zhazovat ani náhodou to co Honmon tvoří. Jenom jsem si tak představoval sám sebe. omg Asi tak nějak.
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Mar 09, 2012 8:44 pm

chlapci i kdyby ste tomu nevěřili tak já jsem velice vytížený člověk ale tedka v noci k tomu zase sednu a něco nahraju a pak sepíšu.....=)
alpa53: Ten zvedák se dá poměrně dost vyklopit ve svislým směru takže nastupovaní není takový problém, ale nedokážu posoudit jakej problém by to bylo pro 120 kilovýho chlapa Very Happy xD
Návrat nahoru Goto down
honmon
Master
Master
honmon


Počet příspěvků : 103
Registrován : 30. 08. 11

ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 EmptyFri Mar 09, 2012 9:15 pm

Vánoční nadílka

Přišly Vánoce. Lány polí zasypal sníh takže nebylo jak se říká do čeho "píchnout" a tak jsem se vydal za rodiči do města že s nimi po dlouhé době ipět strávím Vánoce. A právě u nich mě zastihla ta ohromná novinka. TO kdysi velké, všemi respektované družstvo ve Lhotě se ocitlo prakticky v krachu. Už dřívě měly finanční problémy a jejich vedení nepochopitelně začly chovat nový druh skotu s tím že by jím měl přínést peníze. Co jsem tak z povídání zaslechl tak koupily něaké argentinské krávy, které nebyly na zdejší zimy vůbec zvyklé takže to bylo první fiasko. A také se zjistilo že vedení také nemalou část z rezevr, jak se dnes říká "odklonilo" na svoje učty a nikdo už je nikdy neviděl. V tu chvíly mě vůbec nenapadlo co by to pro mě mohlo znamenat protože se mluvilo jen o dvou možnostech. Bud družstvo zkrachuje se vším všudy nebo seženou nového majtele z města. Když jsem se v lednu vrátil do Lhoty vládl prakticky chaos. Všude nevyhrnutý sníh, lidé měly plné septiky protože to neměl kdo vyvážet. A naše technická kapacita sotva stačila odklízet sníh. Za týden se konala diskuze v místní hospodě jak to s družstve vypadá protože v něm bylo zaměstnáno spoustu místních. Lidé byly rozladěni a chtěly vědět kdy dostanou svojí výplatu. Majtelé v nedohlednu a vesničani nechtěl nechat družstvo zkrachovat. A tak někoho napadlo proč bych ten majitel nemohl být já. To mě velice zaskočilo. Samozřejmě sem to hned odmítl protože sice peněz nemám málo ale na rozdávání taky ne. Blížil se březen a v družstvo to vypadalo jak po válce. Vše chátralo, technika rezla a řešení v nedohlednu. Bylo mi toho všeho škoda a tak jsem začal přemýšlet o nábídce z hospody. Moje finance by stačily na sotva polovinový podíl. Ale i tak jsem se rozhodl do toho jít. Nastínil sem družstvu svoji nabídku a zároven moje požadavky.Chtěl sem mít slovo ve vedení družstva aby opět neskončilo krachem a dál jsem žádal halu vedlé mé současné a další větší na druhé straně družstva, jedno 4h pole, dále Zetory 16145 Turbo a 7211, dále pak Fortschritt E-514 s lištou a vozíkem a sečku od stejného výrobce a k tomu pluh PX 5, a samozřejmě v neposlední řadě něakou tu část z výdělku družstva.Měl sem v plánu prodat Supera a obměnit a "modernizovat" vozový park. Představiltele družstva prakticky neměli na výběr protože kdyby nepřjali tak be se na né slétla celá vesnice. A tak moji nabídku přijali. Za 800 000 jsem získal 35 % družstva a měl sem dohromady už 45% . Ve vesnici se to rychle rozkřiklo a tak jsem jsme se stali s Milošem a Tomášem jakýmisi místními superhrdiny........pokračování příšě
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-09
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-09
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-09
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-09
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-09
[You must be registered and logged in to see this image.]
By [You must be registered and logged in to see this link.] at 2012-03-09
[You must be registered and logged in to see this link.]
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





ZD Lhota - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ZD Lhota   ZD Lhota - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
ZD Lhota
Návrat nahoru 
Strana 2 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2011 :: Pokec (LS11)-
Přejdi na: