ls-novinky.forumczech.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


https://ls-novinky.forumczech.com
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  Pravidla fóra!Pravidla fóra!  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 seno, tráva, krmení

Goto down 
+20
Mion
hamouzik
alpa53
MILDAS11
mareno21
lukas8919
Jirka71
rollsicek
Fyrysan
Afro07
Kubulka
zuchla
lucaaaasss
Franda14
CZTomidlo
silaradek
kropic77cz
GREG
tomas.cz
Souky69
24 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Kubulka
štamgast 6
štamgast 6



Počet příspěvků : 85
Registrován : 05. 04. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptySat Dec 01, 2012 6:22 pm

no jo ale Chaff není grass Wink jestě jsem to tedy nezkoušel ale řezanku ovcím asi nedáš
Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptySat Dec 01, 2012 6:27 pm

Hlavně "chaff" čerstvou řezanku už vůbec ne, musí se nechat nakvasit, potom se může podávat zvěři.
Návrat nahoru Goto down
lukas8919
štamgast 1
štamgast 1
lukas8919


Počet příspěvků : 15
Registrován : 16. 07. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptySat Dec 01, 2012 6:29 pm

musis na to pouzit zberaci voz napr. Poettinger Jumbo ... s týmto travu pozbieras a vysypes to ovečkám a stále je to Grass ... ked to prejde cez Krone BigX1100 tak automaticky je to uz rezanka čiže chaff Smile
Návrat nahoru Goto down
rollsicek

rollsicek


Počet příspěvků : 7
Registrován : 30. 11. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptySat Dec 01, 2012 7:12 pm

A kurňa, tak mi je to jasne, len mi teraz poradte, s akým strojom to mám teda pokosiť? som myslel že krone je na kosenie travy a že je to jedno... moja chyba :-(
Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptySat Dec 01, 2012 7:21 pm

Rollsicek: Pokud pujdeš do sekce nákup (ve hře) a prolistuješ se tam až na sekačky (nejlevnější jsou ty upínací na traktor) Je tam i Krone Big M 500, to vše ti pokosí trávu tak jak ty potřebuješ, pokud jde o krmení pro zvířata. Ta Krone Big M 500 by měla mít výhodu širokého záběru a hlavně by měla veškerou trávu házet do jednoho řádku, což u těch levnějších jako je Kuhn nebo Poettinger není, tam musíš ještě použít řádkovače. A nakonec to musíš sebrat sběrným vozem.

Pokud by si chtěl z trávy udělat seno, které je potřeba na tvorbu směsy, je třeba trávu ještě usušit (obracečkama) a poté slisovat balíkovačem atd... viz příspěvky výše.
Návrat nahoru Goto down
mareno21
štamgast 2
štamgast 2
mareno21


Počet příspěvků : 30
Registrován : 15. 11. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Dec 05, 2012 8:04 pm

ludia ako vlastne funguje ten samochodny miesaci voz, ved mi to nic nezbiera
Návrat nahoru Goto down
MILDAS11
Master
Master
MILDAS11


Počet příspěvků : 118
Registrován : 12. 07. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Dec 05, 2012 11:07 pm

Ten bere jen zkvašenou silaž ze silazní jamy ten nic nesbírá
Návrat nahoru Goto down
alpa53
Master **
Master **
alpa53


Počet příspěvků : 156
Registrován : 15. 07. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyThu Dec 06, 2012 8:03 am

Balíkovanou slámu a seno tam musíš naházet nakladačem podle poměru v nápovědě (F1)
Návrat nahoru Goto down
hamouzik
štamgast 6
štamgast 6
hamouzik


Počet příspěvků : 91
Registrován : 15. 07. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Dec 26, 2012 8:43 pm

Ahoj chci se zeptat, navezl jsem "Trávu" do sil. Jámy v mapě agro pomorze V3 do jedné ze dvou, a mam už jí plnou. a když příjdu k hromadě tak se mi tam ukáže zaplnění 100% a lisování např: 49%. Co znamená to lisování? jakože z trávy pak bude siláž nebo jak? Tušim že trávu kterou jsem navezl do jámy se bude chovat jako silage a v souvislosti s tím mám další problém, když najedu tím krmným vozem KUHN k jámě a zapnu ten šnek tak to nechce brát.(Jinak balíky sena a trávy zatím používám jako krmnou směs bez siláže a jde to též krmit, akorát to pěkně ryche ty kravičky žerou) Ptám se jestli to bude fungovat až po kompletním slisování a nebo jestli je to tím že je to tráva.
Děkuji předem za odpověď
Návrat nahoru Goto down
Mion
Master **
Master **
Mion


Počet příspěvků : 159
Registrován : 07. 11. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Dec 26, 2012 10:25 pm

Ano, jámu musíš ujezdit traktorem, podle mě to jde nejlíp základním Lizardem, tedy tím největším nakládačem. Jakmile to ujezdíš, zmáčkneš příslušné tlačítko na zakrytí plachtou a jáma se začne kvasit (nevím přesný výraz:)). Bude to chvíli trvat, jakmile bude hotovo, máš hotovou siláž a můžeš ji míchat spolu se senem a slámou. Tím se vyřeší i tvůj problém s vozem KUHN, siláž ti vezme.
Návrat nahoru Goto down
hamouzik
štamgast 6
štamgast 6
hamouzik


Počet příspěvků : 91
Registrován : 15. 07. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Dec 26, 2012 11:16 pm

Díky , funguje to
Návrat nahoru Goto down
ragnaro92
Lama
Lama
ragnaro92


Počet příspěvků : 29
Registrován : 04. 11. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptySun Jan 20, 2013 9:20 pm

Ahoj po dlouhé době se ptát a sháním. Hledám asi ,,silo" na trávu abych jíá mohl kdykoliv nabrat nakladačem nebo něčím podobným a jen vhodit ke krmní (případně naložit do krmícího vozu díky předem Jack
Návrat nahoru Goto down
koudelka
Support
Support
koudelka


Počet příspěvků : 110
Registrován : 12. 07. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyMon Jan 21, 2013 3:01 pm

Na šroťáku je tenhle mód Futterlager v 1.2.
Máš budovu s triggery Je u toho přibalena lžíce i malý vlek na převážení.
Tady tohle to skladuje: Das Lager bietet die Möglichkeit Gras, Stroh, Silage und Mischfutter zu lagern und wieder zu entnehmen.
Česky: Sklad nabízí možnost pro ukládání trávy, slámy, siláže a krmiva pro zvířata a naložit ji znovu.
drunken drunken drunken Sleep
Návrat nahoru Goto down
http://www.ls2011.funsite.cz/
ragnaro92
Lama
Lama
ragnaro92


Počet příspěvků : 29
Registrován : 04. 11. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyTue Jan 22, 2013 2:58 am

díky ti soudruhu zemědělče ale potřebuju ještě pomoc jak to dám do hry myslel jsme ž eto bude fachat jako standartní mod na vlkádání věcí
Návrat nahoru Goto down
roooka
štamgast 1
štamgast 1
roooka


Počet příspěvků : 18
Registrován : 05. 11. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyTue Jan 22, 2013 2:11 pm

pls poradte mi vlozil som Futterlager v 1.2. cez G.E do mapy.pokosil som travu a vysypal som ju tam..ale problem je tam ze nejde nicim nabrat..ani z tou lyzicou co je k tomu a ani krmnym vozom..
Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyTue Jan 22, 2013 3:25 pm

Podíval ses do logu, zda tam není nějaká chyba...
Návrat nahoru Goto down
koudelka
Support
Support
koudelka


Počet příspěvků : 110
Registrován : 12. 07. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyTue Jan 22, 2013 3:38 pm

citace :
jak to dám do hry
Jednoduše stačí soubor "foragestorage V. 1.2.zip" rozbalit a přes GE vložit do mapy.

citace :
nejde nicim nabrat

Kuhn SPV Confort 12 z této budovy nabere vše, ale musíš dojetí k hromadě krmiva které chceš naložit sklopit čelní frézu do hromady a stisknout klávesu B. Do vleků které podporují převoz krmiva to naložíš tady tím: TeleskopladerFörderband V 1.0 je zde 25 obrázků je to snad dost na pochopení jak dopravník funguje.
nepotřebuješ žádné vidle tento dopravník naloží všechny suroviny co se dají do vleků naložit.
Návrat nahoru Goto down
http://www.ls2011.funsite.cz/
mareno21
štamgast 2
štamgast 2
mareno21


Počet příspěvků : 30
Registrován : 15. 11. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyTue Jan 22, 2013 9:23 pm

mne to s tym original krmnym vozom ide pekne nalozit, aj slama, aj trava a aj vylozit, akurat ked tym krmnym naberam travu tak vypise ze krmivo sa tu neprima, inak to ide v poho
Návrat nahoru Goto down
roooka
štamgast 1
štamgast 1
roooka


Počet příspěvků : 18
Registrován : 05. 11. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Jan 23, 2013 12:30 am

no tak uz to ide aj mne..vymazal som mapu aj savegames proste vsetko...znovu som to vlozil do mapy a ide to v pohode..aj s tou lyzicou a vlekom co je k tomu..parada
Návrat nahoru Goto down
roooka
štamgast 1
štamgast 1
roooka


Počet příspěvků : 18
Registrován : 05. 11. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Jan 23, 2013 12:36 am

len vobec nechapem to miesanie krmiva..nejako sa mi nedary zamiesat tu zmes..tie 3 kolonky co su tam maju byt vsetky zelene?skusal som dva gulate baliky sena + dva gulate slamy + vykvasena silaz..ked to vysypem kravam tak pribudne iba trava a pice..ta krmna zmes nie..co s tym.ako to je teda..
Návrat nahoru Goto down
alpa53
Master **
Master **
alpa53


Počet příspěvků : 156
Registrován : 15. 07. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Jan 23, 2013 7:47 am

Stačí dát jenom jeden balík sena a slámy a zbytek doplníš siláží. Když tam dáš po dvou balících tak máš vůz plnej, ono to tu siláž bude brat pořád i když ti tabulka ukazuje 100%
Návrat nahoru Goto down
Rodeoorava
štamgast 2
štamgast 2
Rodeoorava


Počet příspěvků : 29
Registrován : 14. 11. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Jan 23, 2013 10:23 am

ANO, stačí po jednom balíku. Ešte raz napíšem. Ja dávam dva hranaté balíky trávy (hranaté urobené originál lisom !) potom hodím dnu dva balíky slamy. V hornom riadku mi ukazuje cca 68% , stredný je prázdny a v dolnom mi ukazuje cca 35-38% naplnenia. Naplnenie musí byť v rozmedzí políčok. Potom idem ku siláži a dopľňam (tak ako už hore niekto písal "B" -čkom ) siláž tak aby mi stredný roadok neprekročil tiež 65-68%. Respektíve keď sleduješ ikonko v pravo je spočiatku hnedá. Keď máš správnu zmes namiešanú, musí byť biela !!! Vtedy Ti nebude pribúdať tráva a slama, ale mix krmivo. No, detajlnejšie sa to už napísať nedá, Prajem príjemnú hru......
Návrat nahoru Goto down
mareno21
štamgast 2
štamgast 2
mareno21


Počet příspěvků : 30
Registrován : 15. 11. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Jan 23, 2013 1:30 pm

ja to miesam takto: 6000 travy, 3000 sena, zvysok silaz
Návrat nahoru Goto down
roooka
štamgast 1
štamgast 1
roooka


Počet příspěvků : 18
Registrován : 05. 11. 11

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Jan 23, 2013 6:16 pm

kurna konecne to funguje..dakujem za rady..skoro som dosiel o nervy diky
Návrat nahoru Goto down
Afro07
Ace ***
Ace ***
Afro07


Počet příspěvků : 281
Registrován : 16. 08. 12

seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 EmptyWed Jan 23, 2013 7:24 pm

Lidi, když se budete držet vymezených hodnot v nápovědě pro mísící vozy, tak vám to bude stále dávat dobrou směs.

Jinak dobrá směs lze udělat i v poměru 1:1:1
Jelikož jsem měl kulaté balíky, každý s kapacitou 6000. Stačil tedy jeden slámy, jeden sena a zbytek siláž.

Ovšem toto funguje u přípojného mísícího vozu, jelikož má kapacitu celkovou 18000 litrů. U samojízdného to bude horší, jelikož má nižší kapacitu.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: seno, tráva, krmení   seno, tráva, krmení - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
seno, tráva, krmení
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» mixer na krmení
» Krmení krávy
» Krmení dobytka
» seno
» Seno

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ls-novinky.forumczech.com :: Landwirtschafts Simulator 2011 :: Smetiště dotazů-
Přejdi na: